Локомотив (София) спечели с 3:0 домакинството си срещу Етър. Мачът се игра на стадион "Георги Аспарухов", а герои за “железничарите” станаха Даниел Пеев и Георги Христов.

Двубоят започна изключително двуостро, като и двата отбора показаха, че ще търсят победата. “Железничарите” обаче се ориентираха по-добре в изключително тежката обстановка и под поройния дъжд съумяха да организират повече атаки. В 24-ата минута Марчо Дафчев центрира остро, а Даниел Пеев с глава прати топката в гредата. Малко по-късно и Георги Христов стреля в десния страничен стълб.

В крайна сметка логичното се случи и Локомотив откри резултата. В 36-ата минута Телкийски бе повален в наказателното поле, а Даниел Пеев хладнокръвно реализира отсъдената дузпа.

Картината на терена не се промени много след почивката. Локомотив продължи да е по-активният отбор. В 61-ата минута Димитър Илиев бе близо до гола. Той открадна върната от Садула към вратаря топка, стреля, но кълбото се спря в локва пред голлинията. Малко по-късно обаче Даниел Пеев се разписа за 2:0 с хубав диагонален удар.

Крайното 3:0 оформи Георги Христов след асистенция на Димитър Илиев. С успеха си “червено-черните” зарадваха клубния президент Николай Гигов, който днес празнува 51-вия си рожден ден.

Локо (Сф) - Етър 3:0
1:0 Даниел Пеев (36 - дузпа), 2:0 Даниел Пеев (68), 3:0 Георги Христов (81)

Начало на мача
1 - Фаул в полза на Локо (Сф), остро центриране, но защитата на Етър чисти топката
2 - Георги Христов с глава стреля в аут
11 - Атака на Локомотив по дясното крило, бранител на Етър чисти в корнер
12 - Дафчев центрира от ъглов удар, Пивати овладява топката, но не успява да организира контраатака за Етър
15 - Садула стреля силно от около 25 метра, но топката минава в аут.
21 - Опасен удар с глава на Пивати, Галев спасява.
23
- Садула е повален пред наказателното поле, Етър прави заучена комбинация, Анев центрира, но Галев спасява.
24 - ГРЕДА!!! Дафчев центрира от корнер, Даниел Пеев с глава стреля в гредата.
32 - Атака на Етър по лявото крило, центриране, защитата на Локо (Сф) се справя.
33 - ОПАСНО!!! Нова атака за Етър, Пивати подава на Садула, който непокрит в наказателното поле стреля, но много слабо и Галев лови.
35 - ГРЕДА!!!! Георги Христов отлзо стреля в дясната греда.
36 - ГООООООЛ!!! Даниел Пеев бележи от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Телкийски.
40 - Жълт картон за Атанас Атанасов за груб фаул
45 - Марчо Дафчев се контузи, напуска терена преди края на полувремето. В игра се появява Димитър Илиев
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
55 - Мощен удар на Ели Маркес от около 40 метра, топката минава на сантиметри от вратата.
58 - Центриране в наказателното поле на Локомотив, Върбанов чисти в корнер.
61 - НЕВЕРОЯТНО!!! Садула връща към вратаря, Димитър Илиев открадна топката, стреля, топката се спря в локва на голлиниятя, гол няма.
65 - Нова опасност пред вратата на Етър, Димитър Илиев стреля, топката рикушира в защитник, но Димитров спасява.
68 - ГООООЛ!!! Локомотив (София) повежда с 2:0. Даниел Пеев шутира силно, Димитров опита да избие топката, но тя влетя в мрежата му.
74 - Луис Едуардо стреля от фаул, топката рикушира в защитник на Локомотив и излиза в корнер.
79 - Остро центриране в наказателното поле на Етър, Велков плонжира, удря топката с глава, но я праща в аут.
81 - ГООООООЛ!!! Страхотна атака на Локомотив, Димитър Илиев подава на Георги Христов, който бележи за 3:0
90 - Бърза контраатака на Локомотив Манолов вместо да стреля опитва комбинация със съотборник, но защитата на Етър се справя
Край на мача

Локомотив (Сф): 84. Валентин Галев, 3. Йордан Върбанов, 2. Костадин Велков, 6. Александър Бранеков, 18. Александър Дюлгеров, 16. Мартин Димитров, 77. Даниел Пеев, 10. Марчо Дафчев (45 - 14. Димитър Илиев), 12. Димитър Телкийски (86 - 8. Александър Манолов), 7. Васил Велев (74 - 19. Светослав Петров), 23. Георги Христов

Резерви: 33. Емил Михайлов, 25. Илиян Гаров, 19. Светослав Петров, 8. Александър Манолов, 90. Младен Стоев, 9. Антонио Павлов, 14. Димитър Илиев

Треньор: Антон Велков

167.JPGЕтър: 77. Венцислав Димитров, 30. Ели Маркес, 6. Тихомир Трифонов, 3. Милчо Макенджиев, 28. Атанас Атанасов, 8. Николай Петров, 7. Радослав Анев (73 - 20. Ферейра), 23. Грегори Жанде (46 - 9. Луис Едуардо), 91. Йоан Пивати, 22. Красен Трифонов (79 - 21. Мартин Станкев), 14. Четин Садула

Резерви: 1. Цветомир Цанков, 16. Георги Гайдаров, 13. Костадин Гаджалов, 9. Луис Едуардо, 21. Мартин Станкев, 12. Ферейра, 20. Димитър Байдаков

Треньор: Цанко Цветанов