Локомотив (София) и Септември продължават атаката на място в елита, след като записаха четвърти победи от началото на сезона във Втора лига. Така двата тима вече имат по 12 точки от началото на сезона, колкото има и ЦСКА 1948, който в понеделник приема Поморие.

„Железничарите“ бяха по-активният отбор, но стигнаха до успех само с 1:0 над Спартак (Плевен). Единственото попадение падна в края на първото полувреме. Димитър Георгиев се разписа с глава след центриране от корнер. С пропуски за Локо (София) се отличиха Том и Мики Орачев.

Септември продължава без грешка от началото на сезона под ръководството на Милен Радуканов и записа четвърта поредна победа. Тимът от столичния квартал „Красна поляна“ спечели с 1:0 гостуването си на Черноморец (Балчик). Единственото попадение в мача беше дело на Спас Георгиев от дузпа три минути преди края.