Локомотив (Пловдив) разби втородивизионния Струмска слава със 7:0 в контролна среща, играна на "Лаута". "Черно-белите" загряха за предстоящия шампионатен мач с Лудогорец, а головете бяха дело на Ожболт на два пъти, Аралица, каращият проби Идакво, Момчил Цветанов, Карагерен и Бахтич.

През първото полувреме тимът на Бруно Акрапович заби три попадения, като Ожболт бе автор на първите две, а Анте Аралица също бе точен.

След почивката бяха направени много промени, а резултатът набъбна до крайното 7:0. В 60-ата минута каращият проби Идакво получи пас на празна врата от Карагерен и вкара, а малко след него и Чико Цветанов се разписа.

В 80-ата минута Един Бахтич подаде към свободния Бирсент Карагарен, който направи резултата 6:0. Само три минути по-късно самият Бахтич оформи крайното 7:0.