Шампионът Лудогорец срази у дома Етър с 2:0 в среща от деветия кръг и се утвърди на върха във временното класиране на efbet Лига след шестия си успех за сезона.

„Орлите“ от Разград бяха много активни през първата част, но пропуснаха няколко добри възможности. Попадение на Жоржиньо беше правилно  отменено поради засада в 31-ата минута, а в 39-ата минута гредата спаси "виолетовите" след удар на Марселиньо с глава от няколко метра.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Все пак шампионите успяха да поведат малко след почивката с попадение на голмайстора си Клаудиу Кешеру (47) с удар от близка дистанция. Лидерът продължи да доминира на своя стадион, а гостите от Велико Търново рядко имаха възможности да стигнат до изравнително попадение. В самия край Джоди Лукоки (86) сложи окончателно точка на спора с втори гол за шампионите, подсигурявайки им трите точки.

След успеха си Лудогорец събра 21 точки и остава на първата позиция и имат 4 аванс пред втория Левски, който утре приема Черно море. Етър е на 12-о място с 8 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020