Лудогорец стартира отлично тазгодишното си участие в евротурнирите. В първата среща по пътя към жадуваните групи на Шампионска лига селекцията на Стойчо Стоев отвя с категоричното 4:0 Дюделанж. Разградчани нямаха особени проблеми срещу скромния първенец на Люксембург и очаквано си осигуриха комфортен аванс преди протоколния реванш, който ще бъде на 22 юли (вторник). Още този петък пък Лудогорец ще узнае името на съперника си за третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Точни тази вечер на "Лудогорец Арена" бяха Даниел Абало и Роман Безяк преди почивката, както и Абел Анисе и Фабио Ешпиньо през втората част. Привлеченият от "Ботев" (Пловдив) Анисе се включи отлично в 63-ата минута, като само 2 минути след това направи 3:0 с първото си попадение за разградчани в официален мач. Дебют за българския шампион в евротурнирите днес направи и бразилецът Вандерсон.

Лудогорец беше затруднен от съперника единствено в началото на мача, когато двата отбора си размениха по няколко опасности пред вратите на Владислав Стоянов и Жонатан Жубер. Все пак класата си каза думата и избраниците на Стойчо Стоев успяха да поведат. Това се случи в 35-ата минута, когато представилият се на висота в подготовката Даниел Абалоо хвърли в екстаз феновете по трибуните на "Лудогорец Арена". Испанският халф отбеляза отблизо след подаване на Марселиньо.

В 42-ата минута след добра атака на Лудогорец и Роман Безяк отбеляза. Удар на Абало беше отразен от стража на Дюделанж, но словенският голмайстор беше на точното място и направи 2:0.

През втората част гостите от Люксембург тотално сдадоха инициативата на разградчани, които пропуснаха да стигнат до още по-убедителна победа. Играчите на Лудогорец вкараха само 2 гола след почивката. В 65-ата минута появилият се на смяна дебютант Абел Анисе направи 3:0 с изтрел по земя от границата на наказателното поле след подаване на Върджил Мисиджан. В 68-ата Фабио Ешпиньо покачи на 4:0, разписвайки се с глава след центриране на Йордан Минев отляво. С фрапантни пропуски се отчетоха Мисиджан и Безяк, което обаче не е фатално за разградчани, които на практика си гарантираха преминаването в третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Схемата на Лудогорец (4-2-3-1): Треньорът Стойчо Стоев не можа да разчита на най-доброто за първия мач с Дюделанж предвид контузията на основния защитник Георги Терзиев и липсата на наказания Жуниор Кишада. Мястото на бранителя до Козмин Моци зае Александър Барт, Жуниор Кайсара игра на познатия си пост най-вдясно на защитата, а Йордан Минев - на левия бек. Двойката опорни полузащитници бяха капитанът Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо. В по-късен етап на двубоя Стоев замени Дяков с Христо Златински, както и пусна дебютантите Абел Анисе и Вандерсон. По крилата атакуваха Мисиджан и Абало, а на върха на атаката очаквано стартира голмайсторът Роман Безяк. Словенецът беше подпомаган още и от Марселиньо. Както е известно, за мачовете с Дюделанж извън строя е най-скъпата покупка - колумбийският защитник Браян Ангуло, който има проблеми с документите и все още е без картотека в УЕФА.

Mачът по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ДЮДЕЛАНЖ 4:0
1:0 Даниел Абало (35), 2:0 Роман Безяк (42), 3:0 Абел Анисе (65), 4:0 Фабио Ешпиньо (68)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара jalt.jpg, 27.Козмин Моци, 5.Александър Барт, 25.Йордан Минев, 17.Даниел Абало, 18.Светослав Дяков (к) jalt.jpg (73 -smqna.jpg 23.Христо Златински), 8.Фабио Ешпиньо (82 - smqna.jpg 88.Вандерсон), 93.Върджил Мисиджан, 84.Марселиньо (63 -smqna.jpg 12.Aбел Анисе), 9.Роман Безяк
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Теро Мантула, 20.Шоко, 12.Абел Анисе, 23.Христо Златински, 88.Вандерсон, 95.Йерун Луму
Треньор: Стойчо Стоев

ДЮДЕЛАНЖ: 1.Жонатан Жубер (к), 3.Ромен Най, 26.Джери Премпе jalt.jpg, 2.Клейтон Морейра jalt.jpg, 5.Том Шнел jalt.jpg, 14.Жоел Педро jalt.jpg, 28.Густав Шулц (52 -smqna.jpg 22.Стелвио), 20.Умар Силя (88 -smqna.jpg 29.Кевин Малже), 13.Софиан Бензуейн, 30.Ясин Бен Ажиба jalt.jpg, 11.Александър Карапетян (78 -smqna.jpg 4.Давид Тюрпел)
Резерви: 18.Микел Клепкенс, 29.Кевин Малже, 17.Тони Мастранджело, 22.Стелвио да Крус, 16.Юсеф Моктари, 25.Морган Бенторангал, 4.Давид Тюрпел
Треньор: Себастиен Гранжан

Стадион: "Лудогорец Арена"
Съдия: Рикард Труц (Словакия)
Жълти картони: Светослав Дяков, Жуниор Кайсара (Лудогорец); Клейтон Морейра, Жоел Педро, Том Шнел, Джери Премпе, Ясин Бен Ажиба (Дюделанж)