Славия и младежкият национален отбор направиха истинско шоу на стадион "Славия". Контролата завърши при резултат 3:3.

Попаденията за тима на Александър Димитров реализираха Светослав Ковачев в 25-ата минута, Здравко Димитров (37) и Доминик Янков (40). За Славия се разписаха Дарко Тасевски (26), Янис Карабельов (69) и Николай Дюлгеров (71).

Проверката започна с равностойна игра и без сериозни голови положения. В 25-ата минута Светослав Ковачев вкара красив гол. Секунди по-късно обаче Дарко Тасевски изравни резултата, след като се възползва от добро центриране в наказателното поле на младежите.

В 37-ата минута атакуващият халф на Левски Здравко Димитров бе изведен очи в очи с Георги Петков, прехвърли го майсторски и "трикольорите" поведоха. Три минути по-късно и Доминик Янков се възползва от груба грешка в "бялата" защита и юношата на Лудогорец не пропусна да запише името си сред голмайсторите с мощен шут в близкия ъгъл.

В 50-ата минута Славчо Шоколаров опита да изненада стража на България, но опитът му бе твърде слаб. В 69-ата Янис Карабельов намали резултата с бомбен шут от дистанция. Секунди по-късно Цветелин Чунчуков можеше да изравни, но нападателят стреля силно, но високо над вратата.

Две минути по-късно Николай Дюлгеров вкара за Славия, оформяйки крайното 3:3.

СЛАВИЯ - БЪЛГАРИЯ (U21) 3:3
0:1 Ковачев (25), 1:1 Тасевски (26), 1:2 Димитров (37), 1:3 Янков (40), 2:3 Карабельов (69), 3:3 Дюлгеров (71)

Славия: 1. Петков, 18. Толи, 4. Патев, 6. Уманес, 19. Велковски, 71. Стоев, 23. Узунов, 73. Бенгюзов, 27. Ковачевич, 14. Тасевски, 23. Мицански

България: 1. Дюлгеров, 5. Михайлов, 18. Гаврилов, 4. Лясков, 20. Чандъров, 22. Тилев, 8. Янков, 13. Димитров, 14. Ковачев, 3. Илиев, 11. Русев