Младежките национали на България и Украйна завършиха 0:0 първото полувреме в мача им за турнира “Валерий Лобановски”, който е само за тимове до 21 г. Играчите на селекционера Иван Колев имаха две опасни положения за гол, но украинският вратар Богдан Шуст не срещна проблеми при отразяването им. В 32-ата минута Момчил Цветанов успя да застраши вратата на домакините след пробив отдясно, но Шуст успя да парира. В последната минута на първата част Атанас Курдов опита далечен удар, който не затрудни украинския страж. Домакините имаха шансове за гол чрез Допилка, Кравец и Яковенко, но техните удари минаха встрани от вратата на Марио Кирев./БЛИЦ

Украйна – България 0:0

Украйна: Шуст, Допилка, Коротецкий, Кравченко, Олейник, Гладкий, Лисенко, Кравец, Евсеев, Бидловский, Яковенко

България: Кирев, Панов, Генев, Виданов, Дюлгеров, Тонев, Курдов, Апостолов, Чипев, Цветанов, Стоев

Жълти картони: Кравченко, Евсеев (У); Панов (Б)