ЦСКА взе само точка от гостуването на Арда на "Лаута" в мач от 19-ия кръг на efbet Лига - 0:0. Очакванията за интригуващ двубой като този за Купата на България, който "червените" спечелиха с 1:0 в Кърджали, не се сбъднаха и днес двата отбора разочароваха зрителите.

По-недоволни са феновете на ЦСКА, които за цял мач не видяха нито един точен удар във вратата на Арда. Веднъж Вив Соломон-Отабор удари греда, а на два пъти Густаво Бусато се намесваше прецизно, за да съхрани мрежата си суха.

След второто поредно равенство в първенството "армейците" остават четвърти в класирането с 36 точки. Лидерът Лудогорец има с 11 повече (47), втори с 39 е Левски, а третият Локомотив (Пловдив) има 37. "Сините" и "смърфовете" дори имат шанс да дръпнат пред ЦСКА, ако спечелят точки от мачовете си от 19-ия кръг.

За двубоя на "Лаута" треньорът на символичните гости от София Милош Крушчич заложи на доста променен титулярен състав в сравнение срещата по-рано през седмицата. Заради наказание извън сметките на сърбина бяха Али Соу и Тиаго Родригес. Титулярите Раул Албентоса и Евандро пък изненадващо оставанаха резерви. След дълго отсъствие на десния бек се завърна Иван Турицов. Тони Уот поведе атаката, подпомаган от Греъм Кери и по крилата от Жеферсон и Вив Соломон-Отабор.

В състава на Арда също имаше промени. Сред титулярите се завърна Радослав Василев, който замени на върха на атаката Спас Делев. Националът пропусна срещата за Купата заради контузия.

Опитният Пламен Крумов пък замени наказания Илиас Хасани в центъра на защитата.

В началото "червените" започнаха активно, но до голова ситуация пред Иван Караджов не се стигна. В 9-ата минута се откри шанс пред Малинов, който нахлу в наказателното поле, озова се очи в очи със стража на Арда, но падна за дузпа, вместо да стреля.

До почивката най-запомнящото се положение беше в 33-ата минута. Кери подаде на Вив Соломон-Отабор, който финтира бранител в синьо и насочи топката към близкия ъгъл на вратата на Караджов, но те се отби в дясната греда и излезе в аут.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

И през второто полувреме "червените" не успяха да отправят нито един точен удар в очертанията на вратата на Иван Караджов. Крушчич извърши смени с включването на Евандро, Томи Юрич и Денис Давидов, което обаче не доведе до положителна промяна. За руския халф това беше първо участие от много време насам. Давидов не бе играл в официален мач на ЦСКА от 29 септември - при загубата с 1:2 от Берое.

В края на мача на "Лаута" Арда дори можеше да стигне до успеха. Бусато първо спаси удар на Румян Ховсепян, след което и на Спас Делев, демонстрирайки отличен рефлекс.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

АРДА - ЦСКА 0:0

Най-интересното по минути с БЛИЦ СПОРТ:
1 - Начало на срещата.
6 - Капитанът на ЦСКА Петър Занев и Иван Турицов се сблъскаха в наказателното поле на "червените" в опит да изчистят топката при атака на Арда.
11  Първи жълт картон в мача, получава го Иван Коконов за фаул срещу Брадли Мазику в централната зона на терена.
12  Жеферсон засече с глава центрираната от ъглов удар топка, изпрати я покрай лявата греда на вратата, пазена от Иван Караджов.
20  Жълт картон за Мазику.
25 - Далечен удар на Матеус Леони не затруднява Бусато.
33  ГРЕДА! Греъм Кери подаде на Вив Соломон-Отабор, който напредна към вратата на домакините и стреля, а топката се отби в дясната греда и излезе в аут.
34  Жълт картон за Жеферсон за нарушение в центъра на терена.
37 - Изстрел на Мазику, топката премина покрай вратата.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+1  Жълт картон и за Жоао Аморим.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Удар на Кери, топката бе изчистена от капитана на Арда Пламен Крумов.
54  Първа смяна за ЦСКА. Евандро влиза в игра, Греъм Кери излезе.
54  Треньорът на Арда Стамен Белчев също прави промяна. Спас Делев се появява на терена, Жоао Аморим напусна.
61  Жълт картон за кондиционния треньор на ЦСКА Кирил Динчев за реплика към съдията Петър Костадинов.
63  Александър Георгиев отстъпва място на Лукас Мартинс.
66  Пламен Крумов получи жълт картон, след като фаулира откъсващия се по лявото крило Соломон-Отабор.
71  Томи Юрич влиза в игра за ЦСКА, Жеферсон е сменен.
83  Денис Давидов заменя Тони Уот.
84  Петър Христов заменя Радослав Василев.
86  Изстрел на Ховсепян от границата на наказателното поле, Бусато улови.
88  Спас Делев изпълни пряк свободен удар, топката летеше към долния десен ъгъл на бразилския вратар на ЦСКА, който плонжира и изби в корнер.
90  Жълт картон за Рубен Пинто, който дръпна за потника едно от децата, гонещи топките.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Арда и ЦСКА завършиха 0:0.

АРДА1.Иван Караджов, 20.Деян Лозев, 5.Зоран Гаич, 71.Пламен Крумов , 25.Матеус Леони, 27.Емил Мартинов, 30.Жоао Аморим  (54  7.Спас Делев), 8.Румян Ховсепян, 11.Александър Георгиев (63  15.Лукас Мартинс), 17.Иван Коконов , 99.Радослав Василев (84  29.Петър Христов )
Резерви: 91.Николай Банков, 22.Атанас Кръстев, 15.Лукас Мартинс, 4.Милен Стоев, 29.Петър Христов, 10.Ахмед Осман, 7.Спас Делев
Треньор: Стамен Белчев

Image result for cska sofia emblem
ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 28.Пламен Гълъбов, 19.Иван Турицов, 11.Петър Занев, 18.Брадли Мазику , 6.Рубен Пинто , 14.Вив Соломон-Отабор, 8.Греъм Кери (54  10.Евандро), 3.Жеферсон  (71  21.Томи Юрич), 15.Кристиян Малинов, 9.Тони Уот (83  7.Денис Давидов)
Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 7.Денис Давидов, 23.Митко Митков, 24.Нуно Томаш, 21.Томи Юрич, 25.Раул Албентоса, 10.Евандро
Треньор: Милош Крушчич

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Петър Костадинов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Първият мач през сезона: ЦСКА - Арда 3:2