Черно море победи Витоша с 2:0 в среща от 13-ия кръг на родното футболно първенство. Двубоят е първи у нас след бурните събития в БФС, довели до оставки на високите етажи на родни футбол.

Резултатът откри Родриго Енрике в 54-ата минута с диагонален удар, който мина покрай плонжа на вратаря на столичани, топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата за 1:0. Дани Кики удвои за "моряците" 10 минути по-късно, възползвайки се от свалена топка с глава от Исмаил Иса и от по-малко от метър я насочи в мрежата за 2:0.

Черно море беше отборът, който диктуваше темпото в мача и записа куп пропуски пред вратата на гостите, започвайки още от 1-ата минута. Голмайсторите Родриго Енрике и Дани Кики, Иса на няколко пъти, Цветомир Панов, Васил Панайотов и Мартин Минчев имаха възможности да се разпишат, но не успяха.

Черно море е на пето място с 21 точки, докато Витоша е твърдо на дъното с 3 от 13 срещи.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020