Настоящият носител на трофея Локомотив (Пловдив) победи Литекс с 2:1 в последен мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Първото полувреме се изигра изцяло пред вратата на гостите от Ловеч, които с изключение на корнер в 42-ата минута, нямаха много шансове. Домакините пък, макар да създадоха повече положения, така и не успяха да затруднят вратаря на ловчанлии с точен удар.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Локомотив стартира втората част с две смени и в игра се появиха Един Бахтич и Георги Илиев. Те обаче не помогнаха на домакините да променят играта си, поне до 65-ата минута. Тогава гостите от Ловеч изненадващо откриха резултата с гол на Митрев, а настоящият носител на Купата на България тръгна напред.

Бирсент Карагерен пропусна да изравни в 67-ата минута, но в 74-ата Димитър Илиев възстанови равенството, а "смърфовете" продължиха да търсят победата. Четвърт час след това Илиев се разписа за втори път и донесе победата за Локомотив, с която настоящият носител на трофея продължава към 1/4-финалите.

Там вече се класираха ЦСКА, ЦСКА 1948, Левски, Ботев (Враца), Ботев (Гълъбово), Ботев (Пловдив) и Лудогорец. Жребият за следващата фаза ще се тегли идната седмица във вторник.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ЛИТЕКС 2:1
0:1 Иван Митрев (65'), 1:1 Димитър Илиев (74'), 2:1 Димитър Илиев (89')

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първа опасност в мача! Момчил Цветанов подаде към Карагерен в наказателното поле на Литекс, но той прати топката в аут.
22' Цветанов проби отляво и центрира прострелно, но двама от Локомотив се разминаха с топката.
24' Ожболт свали с глава към Карагерен в наказателното поле на Литекс, но бранителите на гостите го блокираха.
36' Момчил Цветанов посрещна избита топка на около 30 метра, но я прати прати високо над вратата.
42' Първа възможност за Литекс в мача! Корнер, центриране, но отбраната на домакините се справи сцентрирането на първа греда.
45+1' Разбъркване пред наказателното поле на Литекс. Няколко блокирани удара и шут в високо над вратата.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
55' Георги Илиев центрира от фаул вдясно от вратата на Литекс, но отново не се стигна до удар.
60' Пряк свободен удар в полза на Литекс вляво от вратата. Центриране, отбита топка, шут от дистанция, но високо над вратата.
65'  ГОООЛ за Литекс! Иван Митрев изненадващо открива резултата след колебливи действия на Петрович и Алмейда и вкара за 1:0.
67'  Картагерен остана сам срещу вратаря на Литекс, но не успя да го преодолее.
71' Георги Илиев центрира от корнер, Димитър Илиев стреля с глава, но неточно.
74'  ГОООЛ за Локомотив! Димитър Илиев изравнява, след като пое топката в наказателното поле и я насочи в мрежата за 1:1.
89'  ГООООЛ за Локомотив! Георги Илиев центрира от фаул, вратарят на Литекс изпусна топката, Брсент Карагерен я насочи с глава към вратата, а Георги Илиев я вкара за 2:1.
90+4' Край на мача.

Lok. PlovdivЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1.Илко Пиргов, 34.Петър Витанов, 20.Милош Петрович, 50.Йосип Томашевич, 9.Бирсент Карагерен, 61.Динис Алмейда, 14.Димитър Илиев  , 7.Момчил Цветанов, 19.Уирис Густаво (  21.Георги Илиев), 12.Ален Ожболт, 77.Анте Аралица ( 13.Един Бахтич)
Резерви: 71.Мартин Луков, 25.Лукас Масоеро, 24.Николай Николаев, 39.Парвиз Умарбаев

Litex LovechЛИТЕКС: 99.Петър Петров, 16.Иван Иванов , 22.Пламен Николов, 17.Петър Петров, 3.Петко Ганев, 34.Олег Димитров, 4.Галин Минков, 10.Георги Иванов, 21.Илиян Капитанов, 23.Иван Митрев , 97.Александър Аспарухов
Резерви: 1.Станислав Нистеров, 15.Никола Борисов, 4.Джейхан Зайденов, 18.Адриан Гиргинов, 14.Николай Янков, 7.Радослав Живков, 98.Тонислав Йорданов

Съдия: Васимир Маруан Ел Хатиб
Стадион: "Локомотив", Пловдив