Българският национален отбор по футбол до 21 години победи с класическото 3:0 връстниците си от Полша в мач от квалификациите за Евро 2021.

За успеха на младите "трикольорите" 2 гола вкара играчът на Левски Станислав Иванов (51', 61'), а един добави Тонислав Йорданов (43'), който играе в Литекс под наем от ЦСКА.

Победата на родните национали значеше, че те печелят осмата си точка в група 5, където вече заемат третото място. Преди двубоя пък Полша бе лидер в групата с 10 точки, но след победата на Русия над Латвия (2:0) по-рано, вече "сборная" е лидер с 11 точки.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Днешната среща започна много равностойно и това се задържа така до почти самия край на полувремето, когато все пак ние взехме преднина. Тогава Станислав Иванов подаде към Тонислав Йорданов, който с щастлив рикошет отбеляза за 1:0.

През второто полувреме "лъвчетата" започнаха много по-доминантно, въпреки че водеха, а това даде резултат.

В рамките на 10 минути между 51-ата и 61-ата Станислав Иванов на два пъти отбеляза красиви попадения, за да оформи класическото 3:0.

В 69-ата минута Полша остана с човек по-малко след червен картон на атакуващия футболист Фила.

До края на мача нашите се забавляваха на терена и като по чудо не вкараха повече голове, а срещата завърши при класическото 3:0.

Така България си осигури втора победа в квалификациите при 2 равенства и 1 загуба.

България U21 - Полша U21 3:0
1:0 Тонислав Йорданов (43'), 2:0 Станислав Иванов (51'), 3:0 Станислав Иванов (61')

Image result for bulgarian football emblemБългария: 1.Наумов, 19.Турицов, 2.А.Христов, 15.П.Христов, 4.Лясков, 16.Найденов, 6.Антов, 21.Котев, 9.Йорданов, 7.Кръстев, 10.Иванов

Image result for polska emblemПолша: 1.Грабара, 3.Пестка, 4.Собочински, 5.Валукиевич, 6.Амбросиевич, 7.Йожвяк, 10.Кимала, 14.Листовски, 15.Гуми, 17.Богуш, 19.Фила(67')

Съдия: Ярослав Козик (Украйна)
Стадион: "Славия", София
Начало: 18:00 часа