Двубоят между ЦСКА и Литекс бе отложен от вчера за днес заради заснежен терен.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1-а минута - начало на мача
2-а минута - подаване на Здравко Лазаров към Мороз в наказателното поле, топката излиза в корнер
3-а минута - след изпълнението на ъгловия удар защитата на Литекс чисти напред
4-а минута - фаул срещу Тошко Янчев в средата на терена
5-а минута - грешка на Манчев, Бертен се мъчи да подхване атака, но Владо се връща и поправя грешката си
7-а минута - дълго падаване към Данчо Тодоров надясно, но защитник на гостите чисти в корнер, след изпълнението му защитата на Литекс отново се справя
9-а минута - зверски фаул в гръб на Петър Занев срещу Маркиньос, Антон Генов не дава жълт картон на защитника на ловчанлии
10-а минута - Петър Занев стреля от пряк свободен удар, но топката минава над вратата
11-а минута - Здравко Лазаров центрира към Котев от фаул, но Голубович лови
13-а минута - Здравко Лазаров получи контузия след съприкосновение с Манолев и се превива от болка на терена, носилката влезе. По поведението на Електричката състоянието му не е добро
15-а минута - центриране към Бибишков в наказателното поле, но нападателят изблъска Иван Иванов и съдията отсъде фаул
16-а минута - на резервната скамейка се подготвя да влезе в игра Евгени Йорданов, който ще смени Здравко Лазаров
17-а минута - принудителна смяна в състава на ЦСКА, на мястото на контузения Здравко Лазаров влиза Евгени Йорданов
19-а минута - дълго подаване към Владо Манчев, но Петър Занев чисти в тъч
20-а минута - нарушение на Ду Бала срещу Маркиньос до наказателното поле на Литекс, директен удар на Да Коща във вратата, но Голубович изби, след това Машадо се опита да насочи топката пред голлинията, но я прати над вратата
23-а минута - Здравко Лазаров има контузия на коляното, засега със сигурност е ясно, че коляното му е усукано, има съмнение и за скъсани връзки
24-а минута - ГООООООООЛЛ, 1:0 за ЦСКА, голмайстор Владо Манчев. Да Коща изигра много добре положението отдясно и открадна топката от съперник, видя Мороз, който бе на границата на наказателното поле и стреля, но топката отиде в гредата, върна се и Владо Манчев я засече в мрежата за 1:0
28-а минута -
хубаво центриране на Маркиньос отдясно, но пред погледа на Манчев Голубович изби
28-а минута - треньорът на гостите Станимир Стоилов недоволства от отсъждане на Антон Генов, при което феновете на ЦСКА започнаха да скандират "говедо, говедо" и да обиждат Мъри с познати песни от рефрена на агитката
30-а минута - жълт картон за Том за реплика срещу съдията
32-а минута - хубаво подаване на Тодор Янчев към Владо Манчев, който излезе зад защитата на Литекс, но страничният съдия Веселин Мишев се забави и вдигна флага за засада, много спорно положение, по-скоро засада  няма
34-а минута - хубава атака на Данчо Тодоров, който напредна отдясно, влезе в наказателното поле, върна с пета към връхлитащия Маркиньос, но удара му излезе в аут
37-а минута - ГОООООООООЛЛ!, 2:0 за ЦСКА, пак Владо Манчев, който получи хубаво извеждащо подаване от Машадо по левия фланг, напредна и по диагонал прати топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Голубович
40-а минута -
центриране на Да Коща в наказателното поле, но Занев чисти напред, при последвалата атака на гостите нищо интересно
42-а минута - центриране на Том в наказателното поле, Бибишков игра с глава, но Беконо улови
45-а минута - една минута добавено време на първото полувреме
45+1-а минута - засада на Владо Манчев
45+1-а минута Бибишков свали топката в наказателното поле на Станислав Манолев, но той на успя да я достигне, това бе най-чистото положение за гостите
45+1-а минута - край на първото полувреме, след два гола на Владо Манчев ЦСКА води на Литекс с 2:0
----------------------------------------------------------
46-а минута - начало на второто полувреме
48-а минута - Литекс е малко по-активен в началото на второто полувреме, подаване към Бибишков в предни позиции, но Машадо пресича и връща с глава към Беконо
52-а минута - нарушение на Ду Бала срещу Да Коща в средата на терена, Генов отсъжда фаул в полза на домакините
53-а минута - да коща мина през трима играчи на Литекс в средата на терена, но загуби топката, след това изчита до аутлинията и си я върна, но в крайна сметка не можа да я овладее и излезе в аут
54-а минута - поредното добро отиграване на Да Коща, който мина през двама футболисти на Литекс, но бе спрян с фаул
55-а минута - смяна в състава на Литекс, на мястото на Бертен влиза Емил Ангелов
58-а минута - пас на Тодор Янчев надясно към Маркиньос, но бразилецът центрира много неточно и прати топката високо над вратата
59-а минута - нова засада на Манчев, като този път Вълчев вдигна флага, отново спорно положение
61-а минута - техника на Данчо Тодоров по десния фланг, преодоля на няколко пъти Сандриньо, след което бе фаулиран
62-а минута - Да Коща застана зад топката, центрира в наказателното поле, където Котев с глава прати топката над вратата
64-а минута - засада на Крум Бибишков на границата на наказателното поле
66-а минута - ЧЕРВЕН КАРТОН за Том от Литекс, който ритна падналия на земята Евгени Йорданов
68-а минута
- състоянието на Евгени Йорданов е много неприятно, със сигурност нападателят няма как да продължи играта, не може да стъпва на десния си крак
69-а минута - втора принудителна смяна в състава на ЦСКА, на мястото на контузения Евгени Йорданов влиза Гардар Гунлаугсон
70-а минута - жълт картон за Маркиньос за фаул срещу Петър Занев
71-а минута - смяна в състава на Литекс, напуска Ду Бала, влиза Дуду
75-а минута - центриране на Машадо, Владо Манчев бе непокрит пред вратата на Литекс, но прати топката встрани
78-а минута - Данчо Тодоров напредна отдясно, подаде на Манчев, но Голубович излезе и пресече паса. Данчо можеше да стреля, но подаде на Владо и сгреши
84-а минута - центриране на Занев в наказателното поле, но не намери свой съотборник
86-а минута - смяна в състава на ЦСКА, на мястото на голмайстора Манчев влиза Ели Маркес
90-а минута - три минути добавено време
90-а минута - жълт картон за Ели Маркес
90+3-а минута - край на мача, ЦСКА победи Литекс с 2:0.

ЦСКА – Литекс    2:0
1:0 Владо Манчев (24), 2:0 Владо Манчев (37)

ЦСКА: 25.Даниел Беконо, 30.Йордан Тодоров, 5.Кирил Котев, 10.Иван Иванов, 84.Фелипе Машадо, 5.Тодор Янчев, 32.Викторс Мороз, 28.Маркиньос, 88.Фелиде да Коща, 11.Здравко Лазаров (17 - 19.Евгени Йорданов - 69 - 34.Гардар Гунлаугсон), 7.Владимир Манчев (86 - 22.Ели Маркес)
Резерви: 1.Венци Велинов, 3.Павел Виданов, 13.Александър Бранеков, 15.Николай Чипев, 22.Ели Маркес, 19.Евгени Йорданов, 34.Гардар Гунлаугсон

Литекс: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 16.Станислав Манолев, 23.Петър Занев, 22.Пламен Николов, 6.Алексис Бертен (55 - 11.Емил Ангелов), 10.Сандриньо, 33.Джамал Берберович, 8.Том, 18.Крум Бибишков, 9.Едуардо Ду Бала (71 - 26.Дуду)
Резерви: 12.Тодор Тодоров, 3.Седрик Камбон, 7.Страхил Попов, 11.Емил Ангелов, 17.Джереми Аседо, 26.Дуду, 27.Момчил Цветанов

Стадион: "Българска армия" - 1000 зрители