Септември (София) спечели с 2:1 дербито с Локомотив (София) и оглави класирането във Втора лига. Тимът на Милен Радуканов събра 28 точки и е на една повече от ЦСКА 1948, който вчера загуби с 2:3 от Кариана (Ерден), което доведе и до оставката на треньора Петко Петков. Локомотив (София) остава четвърти с 21 точки. "Железничарите" бяха ощетени в дербито, след като в края беше отменен редовен гол на Светослав Диков. Главният съдия Николай Йорданов маркира засада след сигнал от асистента си, но така нямаше.

Мачът в "Драгалевци" предложи много интерeсни моменти и интрига до самия му край.

В началото домакините пробваха няколко опасни удара, но вратарят Ивайло Василев бе на мястото си. Постепенно избраниците на Милен Додич изравниха играта и също пробваха няколко атаки, с които да застрашат Валентин Галев.

Резултатът бе открит в 34-ата минута. Борис Галчев получи право да изпълни пряк свободен удар малко пред наказателното поле. Опитният техничар се възползва и не остави шансове на Ивайло Василев с прецизно изпълнение - 1:0.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В 59-ата минута Локомотив бе близо до изравняване. Резервата Александър Александров стреля от пряк свободен удар, при който топката срещна напречната греда.

В 79-ата домакините удвоиха преднината си чрез Иван Тилев, на когото асистира Георги Русев - 2:0. В 89-ата Педро Ферари намали след страхотен изстрел извън наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл на Галев - 2:1.

Буквално след подновяването на играта Локомотив стигна и до втори гол. Светослав Диков получи центриране отляво и вкара с глава, но страничният рефер вдигна флага за засада. Повторенията обаче показаха, че таранът на "железничарите" бе в чиста позиция и трябваше дербито да завърши без победител.

СЕПТЕМВРИ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:1
1:0 Борис Галчев (34), 2:0 Иван Тилев (79), 2:1 Педро Ферари (89)