ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Славия продължи слабото си представяне напоследък, допускайки загуба с 0:1 при гостуването на "Ботев" (Враца). Автор на единственото попадение в срещата от 11-ия кръг на "А" група стана Александър Якимов, който наказа Георги Петков в 29-ата минута. Бившият халф на Пирин (Благоевград) и ЦСКА се разписа с глава и хвърли в екстаз верните привърженици на врачани. Попадението се оказа достатъчно за Антони Здравков и момчетата му да постигнат третата си победа за сезона.

След успеха "Ботев" (Враца) събра актив от 10 точки. Славия пък остана с 14. "Белите" вече в шест поредни мача не познават вкуса на победата. "Белите" нямат победа от малкото столичното дерби с Локомотив през септември, когато надделяха с 2:0.

Двубоят във Враца започна равностойно. Първото положение се откри за Славия. В 4-ата минута Дайсуке Мацуи изведе Петър Димитров зад отбраната на домакините, но крилото стреля на сантиметри покрай гредата. Домакините отвърнаха с многоходова атака, която бе завършена от Висенте, но и неговият удар излез в аут. След четвърт час Славия стигна до корнер, при който най-високо скочи Живко Желев, опитният бранител засче с глава, но топката срещна гредата. В 25-ата минута пък изстрел на Здравко Лазаров срещна напречната греда.

В 29-ата падна попадението за домакините, дело на Александър Якимов. Тогава домакините получиха правото да изпълнят корнер, при който Живко Желев не се намеси добре и позволи на бившия халф на Пирин и ЦСКА да засече топката с глава и да я изпрати в мрежата на Георги Петков - 1:0.

Попадението прекърши гостите от София, които започнаха да играят по-нервно и по-често да грешат. Малко преди почивката и Жайро можеше да накаже "белите", но прати топката над вратата.

Веднага след почивката Андрей Атанасов пропусна да удвои преднината на "Ботев", като този път Георги Петков спаси с вещина. В 52-ата минута Павле Попара трябваше да напусне терена принудително, след като се контузи. "Белите" правеха отчаяни да изравнят. В 71-ата дори отново имаше положение пред вратата на Славия. Якимов пропусна да вкара втория си гол в мача, след като стреля силно, но Петков изби с крак. В 76-ата Желев опита да се реваншира за грешката си при попадението за домакините и стреля силно от пряк свободен удар, но право в ръцете на младия страж Михаил Иванов.

В добавеното време на мача японецът Дайсуке Мацуй можеше да донесе точката на Славия с първия си гол в "А" група, но стреля покрай вратата, след като беше оставен непокрит в наказателното поле на съперника. По този начин "Ботев" (Враца) се поздрави с победата и още по-сериозно разклати стола на Мартин Кушев.

"БОТЕВ" (Враца) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Александър Якимов (29)

“Ботев” (Вр): 21. Михаил Иванов, 22. Руслан Куанг, 20. Асен Георгиев, 13. Николай Маринов, 6. Жайро, 5. Бруно Висенте, 11. Александър Якимов, 14. Николай Николов, 17. Андрей Атанасов, 7. Илия Илиев, 8. Владислав Романов (66 - 19. Николай Христов)
Резерви: 1. Христо Митов, 3. Мартин Василев, 19. Николай Христов, 10. Амендола, 18. Анеф Медрано, 9. Варела, 4. Дарко Савич
Треньор: Тони Здравков

Славия: 1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 6. Даниел Златков, 21. Богомил Дяков, 10. Павле Попара (53 - 33. Цветомир Тодоров), 5. Петър Альошев, 14. Янко Сандански, 7. Дайсуке Мацуй, 88. Петър Димитров, 77. Здравко Лазаров
Резерви: 12. Емил Петров, 33. Цветомир Тодоров, 9. Владислав Златинов, 22. Виктор Генев, 51. Уго Лопес, 25. Николай Чипев, 29. Васил Калоянов
Треньор: Мартин Кушев