Пирин излъга Етър насред Велико Търново и открадна победата с 1:0. В герои за тима от Гоце Делчев се превърнаха авторът на единственото попадение Роман и вратарят Абди Абдиков.

Етър започна по-активно двубоя, но Мартин Станкев пропиля две изгодни ситуации. По-фрапантния му пропуск бе в 17-ата минута, когато бе изведен очи в очи с вратаря на Пирин Абдиков, но стражът успя да парира удара му.

До края на полувремето Етър продължи да напада, но отново Станкев и Едуардо не успяха да намерят пътя към вратата на Пирин. За гостите единствените по-опасни положения дойдоха след статични положения, но Коцев и Роман стреляха от фаул в аут.

В началото на втората част при една от редките си контраатаки Пирин успя да вкара. Албин Роман засече центриране от дясно и прати топката във вратата на Венцислав Димитров.

До края на мача Етър установи сериозен териториален натиск, но така и не успя да стигне до гол.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1
- начало на мача
4
- Центриране от фаул, Драги Коцев стреля с глава в аут
10 - Центриране от корнер. Мартин Станкев стреля опасно, но топката е избита от защитник на Пирин.
17 - Опасно! Мартин Станкев е изведен от Анев очи в очи с вратаря на Пирин, стреля, но Абдиков спасява
22 - Роман от фаул удар стреля над вратата
32 - Жълт картон за Бето, за оспорване на съдийско решение.
36 - Садула е изведен отляво, центрира, но защитник на Пирин чисти топката.
41 - Садула пробива, подава към Бето, той продължава топката към Станкев, Абдиков спасява.
43 - Луис Едуардо подава на Станкев, той се опита да прехвърли Абдиков, но вратарят спаси.
63 - Садула подава на Жандре, той със сватбарски шут прехвърля вратата
80 - Центриране, Пивати стреля с глава, топката е избита в ъглов удар.
83 - Садула получава топката в наказателното поле, стреля, но Абдиков парира удара му
90 - Андре центрира към Едуардо, той с глава стреля над гредата.
90+5 - край на мача

ЕТЪР - ПИРИН (ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ) 0:1
0:1 Роман (52)

167.JPG
Етър: 88. Венцислав Димитров, 30. Ели Маркес, 6. Тихомир Трифонов, 3. Милчо Макенджиев , 28. Атанас Атанасов, 7. Радослав Анев (82 - 12. Нери), 8. Николай Петров, 21. Мартин Станкев (62 - 91. Пивати), 10. Бето (55 - 23. Грегори Жандре), 14. Четин Садула, 9. Луис Едуардо
Старши треньор: Цанко Цветанов
Резерви: 1. Цветомир Цанков, 16. Георги Гайдаров, 13. Костадин Гаджалов, 12. Нери, 23. Грегори Жандре, 17. Николай Николаев, 91. Йоан Пивати

Пирин (ГД): 83. Абди Абдиков, 3. Димитър Пиргов, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев, 6. Атанас Фиданин, 7. Албин Роман, 8. Петър Лазаров, 9. Борислав Хазуров, 10. Веселин Марчев, 20. Драги Коцев (63 - 30. Стоянов), 21. Васил Панайотов
Старши треньор: Тенчо Тенев
Резерви: 88. Ангел Юсев, 11. Виктор Шишков, 15. Илия Карапетров, 16. Свилен Щерев, 17. Никола Николов, 23. Илиян Марчев, 30. Иван Стоянов