“Ботев” (Пловдив) завърши есенния дял от шампионата с победа като гост с 2:1 над закъсалия Етър. Точни за “канарчетата” бяха Станислав Костов и Тодор Неделев, а между двете попадения Артур Енрике си забоде автогол.

"Жълто- черните" започнаха по-мотивирани и успяха да притиснат домакините в собствената им половина. Благодарение на по-добрата си игра “Ботев” бързо стигна и до първи гол. В 18-ата минута Станислав Костов се разписа с глава след асистенция на Иван Цветков.

В 21-ата минута Артур Енрике опита да изчисти топката, но вместо това си заби автогол за 1:1. До края на полувремето гостите изпуснаха няколко възможности да дръпнат отново напред в резултата.

Цялата втора част бе за гостите от Пловдив, които изпуснаха няколко изгодни положения и по всичко личеше, че ще изпуснат победата. Все пак логичното се случи в 85-ата минута, когато младежкият национал Тодор Неделев прати топката в мрежата след самостоятелен пробив и прецизно двойно подаване с Бамого.

С победата “Ботев” е на пето място в “А” група с 28 точки, докато Етър продължава да е на дъното в класирането с едва 8 точки.

Мачът по минути!
Етър - "Ботев" (Пд) 1:2
0:1 Станислав Костов (18), 1:1 Артур Енрике (22-авт), 1:2 Тодор Неделев (85)

3- Мариян Огнянов стреля опасно, но топката минава покрай гредата
10- Станислав Костов не успява да преодолее Велимирович, след като бе изведен сам срещу него!
12- Иван Цветков стреля по земя, но бранител избива топката
18-
topka.jpg ГООООЛ ЗА "БОТЕВ"!!! Иван Цветков намери Станислав Костов, който бележи в близкия ъгъл - 0:1
22- topka.jpgГООООЛ ЗА ЕТЪР - Енрике си вкарва автогол, след като опита да изчисти топката, но те влезе в мрежата на собствения му отбор
38- Вандер Виейра стреля от 24 метра, но топката излиза в аут
59- jalt.jpgЖълт картон за Мариян Огнянов
60- smqna.jpgПърва смяна в състава на "Ботев". Терена напуска Вандер Виейра, а на негово място влиза Тодор Неделев
62- ГРЕДА ЗА "БОТЕВ"! Топката попадна в Тодор Неделев, който от точката на дузпата прати топката в напречната греда на "лилавите"
71- smqna.jpgВтора смяна в състава на" Ботев". Петър Атанасов влиза на мястото на Йордан Христов
72- smqna.jpgХикмет влиза в игра на мястото на Йоан Пивати
75- smqna.jpgПоследна смяна за "канарчетата". Хабиб Бамого влиза на мястото на Мариян Огнянов
85- topka.jpgГООЛ за "БОТЕВ"! Тодор Неделев направи чудесен самостоятелен пробив и след двойно с Цветков се озова на отлична позиция. Младокът без проблем разстреля Велимирович

167.JPG

ЕТЪР: 1.Павле Велимирович, 22.Красен Трифонов, 24.Тико Месина, 13.Костадин Гаджалов, 15.Ивайло Русев, 14.Четин Садула(16- 3.Милчо Макенджиев), 8.Николай Петров, 5.Азрак-Ясин Махамат, 18.Касали Касъл, 91.Йоан Пивати(72-4.Ахмед Хикмет), 29.Дормушали Саидходжа
Резерви: 88.Венцислав Димитров, 4.Ахмед Хикмет, 3.Милчо Макенджиев, 17.Николай Николаев, 20.Димитър Байдаков, 19.Благовест Ангелов, 11. Михаел Павлов
Треньор: Сердар Даят

"БОТЕВ" (Пд): 1.Христо Иванов, 11.Йордан Христов971-90.Петър Атанасов), 3.Асен Караславов, 5.Бобан Грънчаров, 89.Стефан Станчев, 16.Томас Иршак, 26.Артур Енрике, 7.Мариян Огнянов(75-99.Хабиб Бамого), 9.Вандер Виейра(60-8.Тодор Неделев), 19.Иван Цветков, 18.Станислав Костов
Резерви: 23.Ернестас Шеткус, 14.Ангел Рахов, 17.Ивайло Димитров, 6.Костадин Дяков, 8.Тодор Неделев, 90.Петър Атанасов, 99.Хабиб Бамого
Треньор: Ферарио Спасов