Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

"Левски" постигна минимална, но много важна победа с 1:0 при гостуването на Локомотив (Пловдив) в двубоя от 25-ия кръг на "А" група. Ценното попадение за "сините" реализира Кристовао Рамос в 38-ата минута, след което на гостите им се наложи да играят второто полувреме с човек по-малко заради червен картон на Дъстли Мулдер, който беше изгонен веднага след почивката за втори жълт.

Мачът се игра пред около 4000 зрители на "Лаута", като още в началото редовен гол на "смърфовете" не беше зачетен, с което отново съдията се превърна в главно действащо лице. В 8-ата минута Тодор Тимонов опъна мрежата на гостите, но Радан Мирянов получи сигнал за засада от асистента си Пламен Хаджийски. Такава обаче нямаше, което стана ясно от телевизионните повторения и по този начин за пореден път през втория дял от шампионата "Левски" получи съдийска подкрепа. С трудната победа тимът от "Герена" събра 58 точки и свали Лудогорец от върха. Разградчани имат 57, а утре от 16:15 часа им предстои домакинство на Черноморец.

На "Лаута" "сините" демонстрираха геройство и характер, като цяло второ полувреме играха с 10 човека. Веднага след почивката Дъстли Мулдер беше изгонен за втори жълт картон, което много усложни задачата на гостите от София, но те все пак съумяха да запазят крехката си преднина и да постигнат 18-ата си победа от началото на първенство.

За днешния двубой наставникът на "Левски" Николай Митов направи четири промени в стартовия състав в сравнение с този, на който заложи при победата с 2:1 над ЦСКА във вечното дерби. В отбрана Йордан Милиев и Орлин Старокин заеха местата на Даниел Димов и Нуно Пинто, Станислав Ангелов игра вместо Христо Йовов в центъра на терена, където си партнира с рожденика Стефан Велев, а зад нападателя Жоао Силва днес беше Рене Михелич, който не взе участие при успеха над "армейците" в миналия кръг. Заради червения картон на Мулдер в началото на втората част Митов се принуди рано-рано да извади Жоао Силва, пускайки по-дефанзивен футболист в лицето на Владимир Гаджев. Това наложи на върха на атаката за гостите да играят Михелич и на моменти Гари Родригес. Холандецът и днес беше доста активен, като на няколко пъти пропусна да отбележи.

Мачът започна при доста бавно темпо, може би и заради високите температури, като жегата доста измъчи футболистите и на двата отбора. Съдията Радан Мирянов на няколко пъти прекъсва двубоя, за да могат играчите да отпиват вода и да се разхлаждат.

Първият удар към една от двете врати беше в 4-ата минута, когато включилият се в предни позиции Йордан Милиев засече с глава центрирана от корнер топка, която Йордан Господинов улови. Именно бившият защитник на "смърфовете" сгреши в 8-ата минута, когато домакините бяха сериозно ощетени от съдийската тройка начело с Радан Мирянов. Милиев сгреши, Даниел Георгиев стреля силно от 20-ина метра, Пламен Илиев със сетни усилия спаси, но топката попадна в Рангел Абушев. Стражът на гостите изби първия му изстрел, след което Тодор Тимонов направи добавка и вкара, но асистент-съдията Пламен Хаджийски бе вдигнал флага за засада и Мирянов не зачете попадението.

В 10-ата минута Станислав Ангелов обстрелва Господинов, опитният страж на домакините не беше затруднен. Последваха изстрели на Рене Михелич, Жоао Силва и  Гари Родригес, при които Господинов не беше застрашен. В 38-ата обаче на опитния страж му се наложи да вади топката от мрежата си. Кристовао Рамос даде преднина на "Левски". Португалецът се разписа, след като направи индивидуален пробив отдясно, преодоля Диего Фераресо и отправи диагонален изстрел по земя право в долния десен ъгъл за 0:1.

Пред Рангел Абушев се откри шанс да изравни малко преди почивката, но изстрелът му беше блокиран от играч в синьо.

Второто полувреме започна неприятно за "Левски", след като още в 47-ата минута Дъстли Мулдер получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Холандецът влезе остро в краката на Диего Фераресо встрани от наказателното поле на гостите, въпреки че вече имаше жълт картон. Съдията Радан Мирянов му показа пътя към съблекалнята, а задачата на "сините" доста се усложни. Въпреки това до края "смърфовете" така и не съумяха да създадат голова ситуация пред Пламен Илиев, който запази мрежата си суха.

Дори на няколко пъти пред "Левски" се откри възможност да удвои преднината си. В 50-ата минута Гари Родригес пропусна, а в 61-ата Христо Златински стреля отдалеч, Пламен Илиев спаси. На няколко пъти и Гаджев пробва мерника си, но не успя да порази целта и така крехката преднина на "сините" се запази до последния съдийски сигнал.

След загубата Локо (Пд) остава с актив от 35 точки, колкото имат още Славия и Берое.

Mачът по минути - ТУК!

ЛОКО (Пд) - "ЛЕВСКИ" 0:1
0:1 Кристовао Рамос (38)

ЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 17.Костадин Марков, 55.Мартин Кавдански, 6.Кирил Котев (80-19.Четин Садула), 77.Диего Фераресо, 16.Христо Златински, 23.Даниел Георгиев, 10.Тодор Тимонов (46-88.Георги Стефанов), 9.Владислав Мирчев (69-11.Запрян Запрянов), 89.Станислав Маламов, 4.Рангел Абушев
Резерви: 1.Петър Денчев, 5.Павел Ковачев, 14.Николай Николов, 88.Георги Стефанов, 11.Запрян Запрянов, 15.Христо Стамов, 19.Четин Садула
Треньор: Стефан Генов

"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 55.Йордан Милиев, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов, 77.Стефан Велев, 29.Рене Михелич (82-13.Димитър Везалов), 16.Кристовао Рамос (86-22.Илиян Йорданов), 11.Гари Родригес, 9.Жоао Силва (52-45.Владимир Гаджев)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 28.Нуно Пинто, 13.Димитър Везалов, 45.Владимир Гаджев, 10.Христо Йовов, 30.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов
Треньор: Николай Митов