Септември (София) срази у дома Хебър с 4:2 в среща от осмия кръг и записа седма поредна победа, продължавайки без грешка във Втора лига от началото на сезона.

Още в 4-ата минута гостите от Пазарджик поведоха с гол на Тодор Чаворски, който направи добавка след отбила се в напречната града топка при центриране на Божидар Васев и удар на Октай Хамдиев. Септември натисна и чак в 41-ата минута изравни, след като Георги Русев вкара ефектен гол с глава при центриране на Александър Башлиев отдясно – 1:1.

След почивката отново Хебър излезе напред в резултата, след като в 48-ата минута Юлиян Попев извърши безумен фаул срещу Веселин Марчев в наказателното поле и Асен Георгиев реализира отсъдената дузпа за 1:2.

Последва сериозен натиска на домакините и изравнителен гол на Георги Русев в 60-ата минута след шут от близка дистанция и рикошет в защитник. Преслав Йорданов даде аванс на Септември четвърт час преди края, след като засече с глава хубаво центриране на Попев от левия фланг, а в 82-ата минута Павел Петков оформи крайния резултат след шут в близкия горен ъгъл.

Така Септември отново се изравни по точки с лидера ЦСКА 1948 – по 21 точки, но отстъпва по голова разлика. Хебър записа трета загуба за сезона и остава девети с 10 точки.

ВТОРА ЛИГА - 8 КРЪГ

14 септември 2019 г. (събота), 17:00 часа
Поморие - Локомотив (София) 1:3
1:0 Жосуе Нтойа (8), 1:1 Цветомир Вачев (22), 1:2 Александър Александров (38), 1:3 Александър Александров (71)

14 септември 2019 г. (събота), 18:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Ботев (Гълъбово) 3:2
1:0 Атанас Фиданин (9-дузпа), 2:0 Петър Чалъков (37), 3:0 Стивън Славков (46), 3:1 Димитър Алексиев (67), 3:2 Емилиян Зотев (81)

Черноморец (Балчик) - Кариана (Ерден) 1:0
1:0 Генади Луго (80)

14 септември 2019 г. (събота), 19:00 часа
Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна) 2:2
0:1 Румен Николов (12), 0:2 Васил Добрев (59), 1:2 Иван Пенев (69-автогол), 2:2 Владислав Златинов (75-дузпа)

Монтана - Спартак (Плевен) - гостите не се явяват

14 септември 2019 г. (събота), 19:30 часа
Литекс - Нефтохимик 1:1
1:0 Георги Иванов (59), 1:1 Живко Петков (84-дузпа)

15 септември 2019 г. (неделя), 17:00 часа
Струмска слава (Радомир) - Лудогорец II 4:2
1:0 Симеон Петров (7), 1:1 Тихомир Димитров (25), 2:1 Борислав Николов (58), 3:1 Борислав Николов (65), 3:2 Димитър Митков (88), 4:2 Борислав Николов (90+1)

16 септември 2019 г. (понеделник), 17:00 часа
Септември (София) - Хебър (Пазарджик) 4:2
0:1 Тодор Чаворски (4), 1:1 Георги Русев (41), 1:2 Асен Георгиев (48-дузпа), 2:2 Георги Русев (60), 3:2 Преслав Йорданов (75), 4:2 Павел Петков (82)