Черно море и Дунав (Русе) завършиха 1:1 в първата среща от осмия кръг на efbet Лига. Тимът на Илиан Илиев продължи неубедителното си представяне, като вече в шест поредни двубоя не успява да постигне победа. Най-запомнящото се в иначе скучния мач на "Тича" беше попадението, което вкара Илиан Илиев-младши. Синът на старши треньора на варненци за първи път започна титуляр в първенството и успя да се разпише, откривайки головата си сметка.

Дунав успя да поведе чрез Ахмед Ахмедов, който реализира в добавеното време на първата част - 0:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Веднага след почивката Илиев-младши изравни, а до края не падна ново попадение. 20-годишният атакуващ халф, който се завърна в Черно море след престои в Академика Коимбра (Португалия), наказа Благой Макенджиев. Илиев-младши стреля по земя от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на стража на Дунав - 1:1.

Минути по-късно Черно море можеше да стигне до пълен обрат. Капитанът Васил Панайотов засече по много ефектен начин с плонж центрирана отдясно топка. За негово съжаление обаче, тя премина на сантиметри встрани от вратата.

След равенството варненци остават на шестото място с 11 точки. Дунав е с 8 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - подготовка и трансфери
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020