Славия стартира новото първенство с победа в голово шоу - 3:2 над Витоша (Бистрица). "Белите" изоставаха в резултата на почивката - 1:2, а през втората част съумяха да постигнат обрата. Така тимът на Златомир Загорчич стартира с три точки в еfbet Лига.

В герой за Славия се превърна Калоян Кръстев, реализирал за крайното 3:2 в 88-ата минута. Талантливият младежки национал се завърна от Италия заедно с Андреа Христов и успя да блесне още в първия си мач за родния си клуб.

Другите голове за Славия бяха дело на Янис Карабельов и Дарко Тасевски.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

За Витоша точни бяха Георги Амзин и Емил Гъргоров. Мачът беше дебют за новия треньор на "тигрите" Енгибар Енгибаров.

Двубоят ще се запомни и с куриозен вратарски гаф. В 61-ата минута Дарко Тасевски направи 2:2, след като Кристиян Кацарев изпусна топката при центриране, а на опитният футболист на домакините беше на точното място и реализира, за да се стигне и до победния гол след това на Калоян Кръстев - 3:2.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - подготовка и трансфери