Славия победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 с голове на Желев Желев и Ливраменто. Победата дойде лесно за домакините, които контролираха играта през целия мач и вече спокойно могат за мислят за предстоящия мач с Берое за Купата на България.

Още в 13-ата минута Живко Желев изведе “белите” напред, след като засече с глава центриране на Павле Попара. Гостите отвърнаха с бърза контраатака, която бе спряна с тактически фаул пред наказателното поле. Близнаков стреля опасно, но Георги Петков с мъка спаси удара му.

Последва натиск на Славия, а от удобни позиции пропуснаха Ливраменто и Галин Иванов. “Белите” имаха претенции и за дузпа, за нарушение срещу Иванов, но съдията Димитър Андреев остана безмълвен.

През втората част картината не се промени, отново Славия бе по активния отбор, но Абдиков пази добре и отчая Галин Иванов. В 77-ата минута обаче защитник на Пирин сбърка при изнасянето на топката и Ливраменто от точката на дузпата прати топката в мрежата за 2:0.

Мачът по минути

3 - Опасен пробив на Ливраменто, в последния момент защитник на Пирин успява да го блокира
13 - topka.jpg ГООЛ!!! Живко Желев с глава открива резултата след центриране от фаул на Павле Попара
15 - Марио Близнаков стреля опасно от фаул, Георги Петков спасява
18 - Живко Желев извършва фаул в наказателното поле на Пирин
24 - Ливраменто подава на Галин Иванов, той влиза на скорост в наказателното поле, пада след съприкосновение с Гуцев, но съдията не дава дузпа
29 - Мацуй центрира в наказателното поле, Ливраменто с глава праща топката в аут
44 - Сандански опитва дълъг пас към Галин Иванов, той опитва удар по диагонала, но топката излиза в аут
45 - Алба центрира в наказателното поле на Славия, Лазаров с глава праща топката в аут
51 - Галин Иванов стреля опасно, Абдиков спасява
54 - Ливраменто подава на Галин Иванов, той шутира, но топката излиза в аут
55 - Удар на Мацуи от границата на наказателното поле, над вратата
65 - Чавдар Янков подава към Ливраменто, но той не успява да овладее
75 - Радослав Димитров центрира в наказателното поле, Абдиков избива, но няма нападател, който да ритне топката в мрежата
77 - topka.jpg ГОООООЛ Грешка в защитата на Пирин, топката попада в Ливраменто, който с прецизен удар покачва на 2:0
90 - Край на мача

Славия - Пирин (ГД) 2:0
1:0 Живко Желев (13), 2:0 Антонио Ливраменто (77)

Славия:
1. Георги Петков, 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 11. Радослав Василев, 18. Филип Филипов, 5. Тодор Янчев, 14. Янко Сандански, 10. Павле Попара, 33. Галин Иванов, 35. Антонио Ливраменто, 7. Дайсуке Мацуй (60 - 8. Чавдар Янков)
Резерви: 12. Иво Иванов, 22. Виктор Генев, 25. М. Иванов, 8. Чавдар Янков, 77. Здравко Лазаров, 88. Петър Димитров, 19. Мирослав Антонов
Треньор: Велислав Вуцов

Пирин (ГД):
83. Абди Абдиков, 3. Димитър Пиргов, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев, 6. Атанас Фиданин, 7. Албин Ходза (60 - 9. Борислав Хазуров), 8. Петър Лазаров, 10. Веселин Марчев (63 - 18. Румен Лапантов) , 14. Любомир Витанов, 21. Васил Панайотов, 87. Марио Близнаков
Резерви: 88. Ангел Юсев, 9. Борислав Хазуров, 11. Виктор Шишков, 18. Румен Лапантов, 22. Антон Киров, 23. Ил. Марчев 30. Иван Стоянов
Треньор: Тенчо Тенев