ЦСКА 1948 размаза Септември с 5:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в дербито от 9-ия кръг на Втора лига и продължава да бъде начел във временното класиране с пълен актив от точки. Преди тази срещи и двата тима имаха равен актив точки, а „червените“ имаха предимство само по голова разлика.

Голмайсторът на домакините Андон Гущеров (15) откри резултата с добавка, а Денислав Александров (26) удвои аванса им след пас на Тони Иванов (29), който след това направи разликата класическа. Асистенцията за третото попадение бе на Гущеров.

След почивката Андон Гущеров (55) отбеляза второто си попадение в мача и 13-то за сезона, а в края Денислав Александров (81) оформи разгрома на Септември, чийто футболисти можеха да вкарат поне един гол, но в 66-ата минута Борис Галчев прати топката в напречната греда.

С осмия си успех за сезона ЦСКА 1948 е лидер с пълен актив от 24 точки. Септември допусна първа загуба и остава втори с 21 точки, имайки аванс от 3 пред Локо (Сф) и 4 пред Монтана.

Резултатите и голмайсторите от 9-ия кръг на Втора лига:
20 септември, петък, 17:00 ч
Кариана (Ерден) - Пирин (Благоевград) 2:2
0:1 Глоар Антонио 25‘, 0:2 Владислав Златинов 31', 1:2 Ангел Бастунов 41', 2:2 Николай Дичев 59'

Локомотив (София) - Локомотив (Горна Оряховица) 3:0
1:0 Светослав Диков 45'+1', 2:0 Светослав Диков 47', 3:0 Цветомир Вачев 78'

20 септември, петък, 18:30 ч, в Созопол
Нефтохимик (Бургас) - Черноморец (Балчик) 1:0

1:0 Живко Петков 90'+2'

21 септември, събота, 17:00 ч, в Брацигово, ст."Христо Гюлеметов"

1:0 Янаки Смирнов 75'

21 септември, събота, 19:00 ч, в кв.Кольо Ганчев, Стара Загора, ст."Трейс арена"
Ботев (Гълъбово) - Струмска слава (Радомир) 2:1

0:1 Димитър Буров 20', 1:1 Ерай Карадайъ 49', 2:1 Димитър Алексиев 79'

23 септември, понеделник, 20:00 ч
ЦСКА 1948 (София) - Септември (София) 5:0

1:0 Андон Гущеров 15‘, 2:0 Денислав Александров 26‘, 3:0 Тони Иванов 29‘, 4:0 Андон Гущеров 55‘, 5:0 Денислав Александров 81‘