Юношите на ЦСКА до 17 години победиха Левски с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Елитната група. Вечното дерби се игра на базата на "червените" в Панчарево.

В 4-ата минута топката се отби в гредата след удар на нападателя на ЦСКА Цветомир Цанев. Той, Марк-Емилио Папазов и Мартин Сотиров пропуснаха добри възможности за гол през първата част, пише cska.bg.

На старта на второто полувреме в игра се появи Мартин Смоленски и след само две минути изведе "червените" напред в резултата. Гостите изравниха в 81-aта. Александър Бучков имаше шанс да се разпише, но топката премина на сантиметри от гредата. В добавеното време Данаил Стойчев вкара победното попадение за ЦСКА.

"Армейците", водени от треньора Владимир Манчев, са шести в класирането с 22 точки. Левски е четвърти с 24, а Лудогорец - пети с 23. Лидер с 30 точки е Септември (София).

В следващия кръг ЦСКА гостува на Дунав.

Съставът на ЦСКА: Ивайло Илиев (в), Александър Бучков (к), Димо Славов, Стоян Гюров, Георги Иванов, Мартин Сотиров, Алпай Рамадан, Марк-Емилио Папазов, Христо Арсов, Георги Манев, Цветомир Цанев
Резерви: Александър Марковски (в), Цветомир Йорданов, Цветелин Стоичков, Веселин Борисов, Калоян Стоилов, Данаил Стойчев, Мартин Смоленски
Треньори: Владимир Манчев, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов