ЦСКА загуби с 1:2 от Стрьомсгодсет в последен мач от зимния си подготвителен лагер в Анталия (Турция). Норвежците бяха без продадения в Реал (Мадрид) супер талант Мартин Йодегаард, но въпреки това излязоха в мача от позицията на лидер в шампионата на страната си.

Двубоят започна по-добре за ЦСКА и "армейците" можеха да излязат напред в резултата още в 9-ата минута, но Силва пропусна сам срещу вратаря на съперника. Кастрати изведе норвежците напред в 18-ата минута, след като халфът засече топката след пас отляво.

В 25-ата минута Жоаким изравни за "червените" след удар от дузпа, отсъдена за фаул срещу Луис Соарес. Първото полувреме ще се запомни още с два опасни удара на Жуан Фелипе, както и с удар на Соарес, излязъл очи в очи в с вратаря на Стрьомсгодсет Петерсен.

През втората част норвежците започнаха по-офанзивно и в 57-ата минута получиха дузпа, за фаул на Оршулич, която бе превърната в гол от Клсник. След попадението ЦСКА опита да изравни, но удар на Маркиньос от пряк свободен удар срещна стената, а центриране на Кукоч доведе до фаул в атака.

До края ЦСКА трудно достигаше до голова опасност, докато норвежкият съперник можеше да реши всичко в 81-ата минута, когато топката мина встрани от врата на Уваренко. "Червените" изпуснаха чудесна възможност пет минути преди края, когато се получи разбъркване пред вратата на Стрьомсгодсет, но норвежки защитник изчисти акробатично.

Контролата бе девета за ЦСКА на турска земя, а балансът е 5 победи (над Аален, Металист (Харков), Шльонск, Слован (Либерец) и Петролул) и 4 загуби (от Рапид (Виена), Стяуа (Букурещ), Сьондерийске (Дания) и Стрьомсгодсет).

ЦСКА - Стрьомсгодсет 1:2
0:1 Кастрати (18), 1:1 Жоаким (25 д.), 1:2 Клсних (57 д.)

cska.JPGЦСКА: Якуб Дивиш (Уваренко 46'), Венцислав Василев (Попов 59'), Александър Тунчев (Причиненко 59'), Марин Оршулич (Крачунов 68'), Тончи Кукоч (Супусепа 68'), Стивън Сънди (Галчев 68'), Маркиньос (Фортес 68'), Тони Силва (Стоянов 59'), Жуан Фелипе (Бъркляча 59'), Луис Соарес (Милисавлевич 59'), Аурелиан Йоахим (Николич 59')

СТРЬОМГОДСЕТ: Петерсен, Клсних, Хойбрайтен, Модсен, Хамод, Овенстад, Абв, Кастрати, Фосум, Викхелм, Ковач