ЦСКА записа най-убедителната си победа за сезона, след като в мач от 21 кръг разби Ботев (Ихтиман) с 11:0. 17-годишният талант Павел Головодов, който в началото на година остана кръгъл сирак след кончината на баща му от рак, вкара хеттрик за 20-ия пореден успех на „червените“ в Югозападната „В“ група.

Головодов откри резултата в 8-ата минута, когато с техничен удар от границата на наказателното поле прехвърли вратаря Милетко Христов. Десет минути по-късно Преслав Йорданов удвои. В 30-ата минута Момчил Цветанов се разписа след неумела намеса на Христов при удар на Николай Цветков. Две минути преди почивката Головодов вкара втория си гол след прострелно подаване на Цветков.

В 55-ата минута Преслав Йорданов вкара втория си гол в мача. Седем минути по-късно Головодов оформи своя хеттрик, наказвайки нова неумела проява на вратаря на гостите. До края на мача Костадин Хазуров се разписа два пъти. Борис Галчев вкара два гола след две асистенции на Момчил Цветанов, а точен беше и новото попълнение на „червените“ Николай Дичев.

С този убедителен успех ЦСКА събра актив от 60 точки и има аванс от осем пункта пред Витоша (Бистрица), който по-рано днес спечели с 3:0 гостуването си на Пирин (Гоце Делчев). Ботев (Ихтиман) е 13-и с 19 точки.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ - ТУК

ЦСКА – Ботев (Ихтиман) 11:0
1:0 Павел Головодов (8), 2:0 Преслав Йорданов (18), 3:0 Момчил Цветанов (33), 4:0 Павел Головодов (43), 5:0 Преслав Йорданов (55), 6:0 Павел Головодов (63), 7:0 Костадин Хазуров (72), 8:0 Борис Галчев (74), 9:0 Борис Галчев (75), 10:0 Николай Дичев (86), 11:0 Костадин Хазуров (90)

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 3.Кирил Динчев, 4.Божидар Чорбаджийски (smqna.jpg 46-5.Николай Дичев), 7.Момчил Цветанов, 17.Милен Кикарин, 21.Виктор Райчев, 13.Йордан Йорданов (smqna.jpg 62-8.Борис Галчев jalt.jpg), 16.Петър Витанов, 22.Николай Цветков, 11.Павел Головодов, 9.Преслав Йорданов (smqna.jpg 57-24.Костадин Хазуров jalt.jpg)
Резерви: 12.Стоян Колев, 5.Николай Дичев, 8.Борис Галчев, 14.Самир Аясс, 20.Станислав Маламов, 23.Васил Попов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Ботев (Ихтиман): 1.Милетко Христов, 3.Мартин Василев, 6.Цветан Чахов, 7.Васил Велев, 8.Стоян Кадифчин, 9.Обаси Сайлас, 10.Ангел Лачов (smqna.jpg 59-Александър Михайлов), 11.Кольо Чахов (smqna.jpg 46-Валери Свиленов), 15.Пол Александров, 19.Петър Петров, 21.Съни Икиде (smqna.jpg 73-Светослав Диманов)
Резерви: Стоян Маринов, Цветомир Иванов, Валери Свиленов, Светослав Диманов, Росен Колев, Александър Михайлов
Треньор: Валери Свиленов