ЦСКА започна с победа 4:2 новата 2016 година. "Червените" спечелиха срещу украинския Александрия в контрола, която се игра в турския курорт Анталия. Това бе първа проверка за българския тим от зимната подготовка. Два гола реализира Момчел Цветанов (10, 30), а по един добавиха Костадин Хазуров (27) и Преслав Йорданов (90). За украинците вкараха Леонов (27) и Банада (44). Дебют за ЦСКА направи единственото ново попълнение до момента - привлеченият от Банско защитник Николай Дичев, който дори се отчете с греда в края на двубоя.

Христо Янев заложи на титулярния състав от есента. На вратата застана Анатоли Господинов, в защита започнаха Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски и Ангел Грънчов, а отляво Виктор Райчев. В средата на терена стартираха Йордан Йорданов, Борис Галчев и Николай Цветков. По крилата отдясно започна Станислав Маламов, а отляво Николай Цветков, напред бе Костадин Хазуров.

Още в 10-ата минута Момчил Цветанов откри резултата след красиво воле от въздуха, засичайки центриране на Маламов отдясно. В следващите минути ЦСКА владееше инициативата, като украинците дори не стигаха до по-сериозна атака. В 27-ата минута Костадин Хазуров направи резултата 2:0. Йордан Йорданов уцели гредата след удар с глава, а Хазуров бе точен при добавката от близко разстояние. Буквално секунди след изпълнението на центъра Александрия върна едно попадение за 1:2. В 28-ата минута Момчил Цветанов се откъсна пред наказателното поле и бе повален от футболист на Александрия, който получи директен червен картон. Украинците обаче извършиха смяна и продължиха в пълен състав. Реферът обаче даде пряк свободен удар, който Момчил Цветанов изпълни перфектно и покачи на 3:1. В 42-ата минута Александрия намали на 2:3 след колективна грешка в защитата и на вратаря Анатоли Господинов. След балонно центриране защитник на ЦСКА увисна, Господинов скочи да боксира топката, но не се справи. Играч на Александрия игра с глава и уцели гредата, а Банада вкара отскочилата топка във вратата на "червените".

През второто полувреме Христо Янев направи няколко смени. На вратата застана Стоян Колев, а сред полевите играчи се появиха Милен Кикарин, Александър Александров, Самир Аясс, Преслав Йорданов, а в 58-ата минута Петър Витанов замени Борис Галчев. Украинците заиграха една идея по-добре от ЦСКА и създадоха по-опасни положения. В 71-ата минута "червените" претендираха за дузпа за задържане на Преслав Йорданов в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. След това Стоян Колев отново се намеси, избивайки опасен шут от пряк свободен удар. Пет минути преди края на двубоя новото попълнение на ЦСКА Николай Дичев уцели гредата. В последната 90-а минута Преслав Йорданов оформи крайното 4:2 за ЦСКА.

Двубоят по минути с БЛИЦ
10 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Момчил Цветанов. След центриране от десния фланг Момчил Цветанов засече в наказателното поле от въздуха и прати топката във вратата
14 - корнер за ЦСКА, центриране на Момчил Цветанов, но защитник на Александрия чисти напред
17 - опит за извеждащо подаване на Костадин Хазуров към Маламов, защитник на украинския тим изчисти в последния момент
20 - корнер за Александрия. След центрирането леко разбъркване в наказателното поле, но нищо опасно за ЦСКА
22 - продължителна атака за ЦСКА, в крайно сметка Борис Галчев центрира, но не намери съотборник в наказателното поле
27 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Костадин Хазуров. Нападателят се разписа отблизо след разбъркване, след като преди това Йордан Йорданов уцели гредата след удар с глава
27 -
topka.jpg ГООЛ за Александрия, голмайстор Леонов, който реализира в атаката веднага след изпълнението на центъра
28 -
4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН за играч на Александрия (Имереков), който повали Момчил Цветанов пред наказателното поле. Александрия обаче иззвърши смяна и влезе друг играч
30 -
topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Момчил Цветанов. Изключително изпълнение от пряк свободен удар. Цветанов завъртя топката покрай стената и я вкара във вратата
42 - topka.jpg ГООЛ за Александрия, голмайстор Банада. След центриране отдясно защитник на ЦСКА увисна, вратарят Анатоли Господинов също не се намеси добре, тръгвайки да боксира във въздуха. Играчът на Александрия стреля с глава в горната греда, а при добавката Банада отбеляза
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------
55 - ОПАСЕН удар на играч на Александрия, топката обаче срещна тялото на играч на ЦСКА
71 - СПОРНО положение, играчите на ЦСКА искат дузпа за задържане на Преслав Йорданов в наказателното поле. Съдията не маркира такава
77 - СПАСЯВАНЕ на Стоян Колев, който отрази добро изпълнение на пряк свободен удар
85 - ГРЕДА за ЦСКА, след удар на Николай Дичев
90 - край на мача

Александрия - ЦСКА 2:4
0:1 Момчил Цветанов (10), 0:2 Костадин Хазуров (27), 1:2 Леонов (27), 1:3 Момчил Цветанов (30), 2:3 Банада (42), 2:4 Преслав Йорданов (90)