Витоша Бистрица взе първи точки от началото на новия сезон в родното първенство след домакински успех с 3:2 над Царско село в двубой от 8-ия кръг.

Илия Димитров изведе домакините в 14-ата минута, а Антон Карачанаков изравни в 37-ата. Пет минути след почивката Емил Гъргоров вкара за 2:1 от дузпа за фаул срещу Атанас Кабов, но Уесли Ната вкара за 2:2 в 64-ата.  Именно той беше изгонен в 72-ата минута за втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко в заключителните минути. Витоша поведе за трети път в мача с попадение на Четин Садула в 84-ата минута, оказало се последно в двубоя.

Въпреки победата Витоша е на дъното с три точки, докато Царско село дели 10-ото място с още 4 тима, всички с по 8 точки.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - подготовка и трансфери
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020