ЦСКА спечели с класическото 3:0 гостуването си на Ботев (Враца) от 17-ия кръг и постигна четвърта поредна победа в efbet Лига. С два гола блесна Тиаго Родригес - в 18-ата и 92-ата минути. В началото защитникът Пламен Гълъбов откри резултата - в седмата минута.

Двубоят беше първи за новия-стар треньор на врачани Антони Здравков, който преди дни зае поста на оттеглилия се Сашо Ангелов. Домакините отправяха закани преди срещата, но на терена днес имаше един отбор - ЦСКА. Валери Божинов и компания усетиха мощта на "червените", които доминираха и заслужено спечелиха. Тимът на Милош Крушчич дори пропусна да се поздрави с още по-изразителна победа. Играчите на "армейците" пропиляха няколко изгодни ситуации пред вратата на Красимир Костов.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

След четвъртата поредна победа ЦСКА събра 34 точки и е на една зад Левски, който е трети с 35 преди домакинството на Царско село (в неделя от 17:45 часа). Ситуацията за Ботев (Враца) продължава да е сложна - 13-то място с 13 точки.

Избраниците на Милош Крушчич започнаха много активно и поведоха в седмата минута. Включилият се в атака защитник Пламен Гълъбов вкара с глава, засичайки центриране от корнер на Петър Занев - 0:1.

В 18-ата Вив Соломон-Отабор подаде на Евандро пред наказателното поле на домакините, бразилецът пусна извеждащ пас зад защитата за Тиаго Родригес, който отблизо вкара на Красимир Костов, удвоявайки преднината на "червените" - 0:2.

До почивката Али Соу и Евандро направиха пропуски, а през второто полувреме публиката във Враца видя още един гол. Той падна в добавеното време. В 92-ата минута португалецът Тиаго Родригес вкара второто си попадение в срещата. Брадли Мазику получи подаване от Жеферсон, върна топката към Тиаго, който отново вкара във вратата на Костов и ЦСКА спечели с класическото 3:0.

За "армейците" това е четвърта поредна победа в първенството и четвърта поредна "суха мрежа" при голова разлика 10:0.

Сега "червените" насочват мисли към дербито с Лудогорец, което е на 1 декември (неделя) от 18:00 часа на "Армията".

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

БОТЕВ (Враца) - ЦСКА 0:3
0:1 Пламен Гълъбов (7), 0:2 Тиаго Родригес (18), 0:3 Тиаго Родригес (90+2)

Най-интересното по минути:
1 - Първи съдийски сигнал.
4  Евандро се озова на добра позиция, отправи удар към вратата на домакините, топката профуча над напречната греда.
 ГОООЛ! ЦСКА поведе с гол на Пламен Гълъбов! Защитникът на "червените" отбеляза с глава между двама играчи в зелено след центриране от корнер на Петър Занев.
18
 ГОООЛ! Тиаго Родригес бележи и ЦСКА повежда с 2:0! Вив Соломон-Отабор подаде на Евандро пред наказателното поле на домакините, бразилецът пусна извеждащ пас зад защитата за Тиаго Родригес, който отблизо вкара на Красимир Костов, удвоявайки преднината на "червените".
24  Първи жълт картон в срещата, получава го Венцислав Керчев за фаул срещу Вив Соломон-Отабор.
35  Жълт картон за Рубен Пинто.
42  Стражът на Ботев Красимир Костов спаси с крак удар от малък ъгъл на Вив Соломон-Отабор.
45 - Eвандро пропусна добра възможност за гол.
45+1 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
46   Антони Здравков търси промяна с включването в игра на Мирослав Будинов и Доминик Янков. Заменените са Валери Божинов и Ивайло Михайлов.
47  Али Соу пропусна да вкара от отлична позиция, пращайки топката над вратата на Красимир Костов.
59  Жълт картон за Илия Миланов.
64  Треньорът на ЦСКА Милош Крушчич извършва първа смяна. Националът Кристиян Малинов влиза, Рубен Пинто напуска терена.
69  Последна смяна за домакините - Даниел Гаджев вместо Георги Вълчев.
70  Евандро е заменен от Жеферсон.
77  Жълт картон за Гаджев.
78  Жълт картон и за Антов.
87  Крушчич също извършва последната си смяна. Греъм Кери ще доиграе срещата, Вив Соломон-Отабор излиза.
89 - Удар на Доминик Янков не затрудни Бусато, който улови топката.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2  ГОООЛ! Тиаго Родригес бележи втори гол в мача и ЦСКА печели с 3:0! Брадли Мазику получи подаване от Жеферсон, върна топката към Тиаго, който отново вкара във вратата на Костов.
90+3 - Край на мача. ЦСКА спечели във Враца с 3:0.

БОТЕВ (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 18.Илия Миланов , 39.Деян Иванов, 37.Венцислав Керчев , 7.Георги Вълчев (69  6.Даниел Гаджев ), 19.Ивайло Михайлов (46  8.Доминик Янков), 10.Петър Атанасов, 23.Симеон Мечев, 30.Валери Домовчийски, 86.Валери Божинов (46  14.Мирослав Будинов)
Резерви: 1.Христо Митов, 4.Ангел Лясков, 6.Даниел Гаджев, 8.Доминик Янков, 28.Христо Златински, 14.Мирослав Будинов
Треньор: Антони Здравков

ЦСКА: 13.Густаво Бусато, 28.Пламен Гълъбов , 25.Раул Албентоса, 11.Петър Занев, 18.Брадли Мазику, 6.Рубен Пинто (64  15.Кристиян Малинов), 26.Валентин Антов , 20.Тиаго Родригес  , 14.Вив Соломон-Отабор (87  8.Греъм Кери), 10.Евандро (70  3.Жеферсон), 22.Али Соу
Резерви: 30.Витаутас Черниаускас, 19.Иван Турицов, 3.Жеферсон Телес, 24.Нуно Томаш, 15.Кристиян Малинов, 9.Тони Уот, 8.Греъм Кери
Треньор: Милош Крушчич

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация