ЦСКА и Лудогорец излизат един срещу друг в най-интересния мач от 1/16-финалите за купата на България. През миналата година двата тима до последно водеха битка за титлата, а сега “червените” ще се опитат да си отмъстят за изгубените златни медали.

Двата отбора вече излязоха един срещу друг в Разград тази есен, като Лудогорец спечели с 1:0 с гол на Марселиньо в 75-ата минута. Всъщност фактът, че директният двубой бе решен в средата на втората част, далеч не е случаен.

Бърз поглед върху статистиката показва, че и двата отбора най-често бележат след почивката. Лудогорец е особено опасен в интервала между 61-ата и 75-ата минута, когато възпитаниците на Ивайло Петев са отбелязали 7 от общо 22-ата гола в шампионата. Именно в този времеви диапазон падна и победният гол на Марселиньо в шампионатния сблъсък с “червените”.

Щастливият момент за ЦСКА пък настъпва в първите 15 минути след почивката. Между 46-ата и 60-ата минута хората на Стойчо Младенов имат 4 от общо 15 вкарани гола. Неслучайно и попадението на Серж Нюаджи във вратата на “Левски” стана факт именно в 46-ата минута. Статистиката показва и че 2/3 от всички голове, вкарани от ЦСКА (10 от общо 15 попадения), са паднали именно през втората част.