Дунав победи Царско село с 2:1 като гост в последен двубой от 15-ия кръг на Efbet лига, макар преди срещата да беше измъчван от финансови проблеми и даже да обмисляше да не пътува до София.

Първото попадение в срещата вкара звездата на домакините Родни Антуи в 20-ата минута след удар с глава и асистенция на Веселин Минев. Минути след гола Антуи намери Венцислав Христов на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му мина покрай вратата. Гостите изравниха в 32-ата минута с попадение на Мартин Ковачев, разписал се също с глава, а в края на първата част Царско село пак пропусна да вкара след пропуск на Бахамбула.

Втората част започна с пропуск на Дунав, дело на Ахмедов, а малко преди да измине час игрово време Йордан Минев и Антон Карачанаков пропуснаха за домакините. Противно на събитията на терена Дунав поведе с 2:1 след добавка в 62-ата минута на Ивайло Лазаров след отбит удар на Ахмедов. След попадението Царско село тръгна напред, но Антуи, Дамиен Мари и Ната пропуснаха да отбележат, като последният дори удари гредата. В последната минута Карбониери виждаше топката в мрежата за 2:2, но Макенджиев показа рефлекс.

Русенци записаха трета победа в трите си мача с Царско село и изпревариха съперника с точка за 11-ото място в класирането.

ЦАРСКО СЕЛО - ДУНАВ 1:2
1:0 Родни Антуи (20'), 1:1 Мартин Ковачев (31'), 1:2 Ивайло Лазаров (62')

Стартови състави:

ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 25.Йордан Минев, 3.Мартин Кавдански, 2.Густаво Роса, 14.Веселин Минев, 17.Реян Даскалов, 8.Уесли Валхоз, 22.Дилан Бахамбула, 7.Антон Карачанаков, 11.Родни Антуи, 91.Венцислав Христов
Резерви: 1.Мартин Димитров, 44.Божидар Кацаров, 89.Дамиен Мари, 10.Георги Минчев, 6.Антонио Георгиев, 93.Андерсон Коста, 4.Ивайло Марков

ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 11.Диян Димов, 16.Мартин Ковачев, 5.Любен Николов, 18.Александър Исаевски, 7.Ивайло Лазаров, 12.Фернандо Кавалканте, 22.Михаил Милчев, 77.Мaртин Костадинов, 99.Стефан Христов, 9.Ахмед Ахмедов
Резерви: 33.Генадий Ганев, 6.Самир Аясс, 2.Самуел Инкоом, 8.Свилен Щерев, 17.Митко Русанов, 29.Симеон Иванов, 10.Кристиан Върбанов

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020