Реал (Мадрид) приема Волфсбург в полуфинален реванш на Шампионската лига. „Белият балет“ има да наваксва изоставане от два гола, след като преди седмица изненадващо отстъпи на „вълците“ с 0:2 на „Фолксваген Арена“.

Това е четвъртият случай в историята на „кралския клуб“, когато мадридчани губят първия си мач в елиминациии от евротурнирите с 0:2 като гост. В предишните три случая Реал (Мадрид) винаги печели реванша, като два пъти успява да елиминира противника си, а един път отпада. Интересно е, че „белият балет“ опазва мрежата си „суха“ и в трите реванша.

Любопитното е, че и трите случая са в рамките на близо 10 години, между 1980 и 1989 г. Започва се с отстраняване на Селтик на четвъртфиналите на КЕШ през 1980 г. Пет години по-късно Реал (Мадрид) елиминира Интер на полуфинал за Купата на УЕФА, а впоследствие печели и трофея срещу унгарския Видеотон.

Подобно на клишето за стомната с вода, която се чупи при третия път, така и Реал (Мадрид) отпада в третия случай, в който губи с 0:2 като гост в първия мач. Това става през есента на 1989 г. във втория кръг на КЕШ (осминафинал), когато „белият балет“ печели само с 1:0 на реванша. В края на сезона „росонерите“ ще станат последният отбор, триумфирал в КЕШ/Шампионската лига в две поредни години след победа с 1:0 над Бенфика на финала.