Нападателят на Торино Йосеф Мартинес се оказа разликата между Венецуела и Ямайка при победата на „винените“ с 1:0 в мач от Група „С“ на Копа Америка 2016. Срещата се игра на стадион „Солджър Фийлд“ в Чикаго, а „реге бойс“ завършиха с 10 души.

Халфът на Ямайка Родолф Остин поучи червен картон и усложни още повече работата на тима на Вини Шефер, който вече изоставаше в резултата след попадението на Мартинес в 15-ата минута.

Въпреки смелите си опити за достигане до изравнителен гол с човек по-малко Ямайка така и не успя да избегне загубата на старта на юбилейното издание на Копа Америка.

Освен това нещастието на „реге бойс“ беше допълнено от контузията на Кемар Лоурънс, който беше принудително заменен в 40-ата минута на срещата.

Следващият мач на Венецуела на Копа Америка 2016 е на 10 юни рано сутринта българско време срещу Уругвай във Филаделфия. Малко след това Ямайка срещу Мексико в Пасадина.