Гръцкият Арис (Солун) победи с 2:0 ЦСКА като домакин в контролна среща. Головете на стадион "Клеантис Викелидис" реализираха Мансини и Тонсо през първото полувреме.

От състава на "червените" отсъстват петимата национали - Витаутас Черниаускас, Петър Занев, Кристиян Малинов, Валентин Антов и Иван Турицов, както и контузените Жанио Бикел, Енрике Рафаел, Томи Юрич и Митко Митков. Заради леки здравословни проблеми Густаво Бусато и Брадли Мазику получиха почивка от треньорския щаб.

Гърците започнаха активно двубоя и натиснаха тима на Милош Крушчич. Нуно Томаш изби с глава от голлинията удар на Мансини, а младият вратар Сотиров се справи с Тонсо, който се бе озовал очи в очи с него.

Все пак домакините стигнаха до гол в 18-ата минута. Мартинес центрира отляво към непокрития Мансини, който засече от въздуха и след рикошет в крака на червен футболист топката се озова в мрежата - 1:0 за Арис.

В 29-ата минута червените поискаха дузпа, претендирайки, че топката е ударила ръката на играч на Арис след центриране от корнер и удар с глава на Евандро, но реферът не отсъди нищо.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Малко преди края на първата част домакините вкараха втори гол. Мансини стреля от 23 метра, Сотиров изби. Топката обаче отиде в Ларсон, който центрира към Тонсо. Нападателят от два метра на празна врата не сгреши.

На старта на второто полувреме бяха извършени пет смени - Илия Шаламанов, Денис Давидов, Александър Бучков, Тони Уот и Мартин Смоленски се появиха в игра вместо Сотиров, Албентоса, Тиаго, Евандро и Соу.

"Червените" бяха близо да върнат един гол след отличен самостоятелен пробив на Отабор, който завърши с шут от десетина метра, но вратарят на гърците спаси.

Гърците отговориха с опасни удари на Мансини и Мартинес, които обаче бяха спасени блестящо от резервния страж Шаламанов.

Последната възможност бе пред Уот, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата на Арис.

Арис - ЦСКА 2:0
1:0 Даниел Мансини (18), 2:0 Мартин Тонсо (36)

Състав на ЦСКА: 12. Кристиян Сотиров (в), 24. Нуно Томаш, 25. Раул Албентоса, 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 8. Греъм Кери, 14. Вив Соломон-Отабор, 10. Евандро, 22. Али Соу
Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 9. Тони Уот, 7. Денис Давидов, 27. Мартин Смоленски, 29. Андрей Йорданов, 2. Александър Бучков, 4. Емил Ценов, 15. Даниел Иванов