ЦСКА победи с 3:1 като гост втородивизионния Пирин (Благоевград) в контролна среща, която бе втора за Милош Крушчич начело на тима. Две от попаденията бяха дело на Евандро (10',52'), а третият гол вкара Пламен Гълъбов (30'). За "орлетата" точен бе Брадли Меледже (21').

Срещата започна с очакван натиск на "червените", които видимо бяха по-добрият тим на терена. Това си каза думата в 10-ата минута, когато Жеферсон центрира отляво, а Евандро заби топката с глава на втора греда за 1:0.

Столичани продължиха да са по-активният тим, но вместо втори гол те допуснаха изравняване. След грешка на отбраната топката стигна до Брадли Меледже, който я изпрати край Бусато за 1:1.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Натискът на "армейците" стана по-осезаем след изравняването и те бързо стигнаха до нова преднина. След изпълнение на корнер в 30-ата минута Гълъбов вкара топката в опразнената от Пангев врата за 2:1.

До края на първата част момчетата на Милош Крушчич можеха да отбележат още голове, но това така и не се случи.

Второто полувреме започна отново по-добре за ЦСКА и столичани дръпнаха с 2 гола преднина в 52-ата минута. Албентоса стреля с глава след корнер, а вратарят отрази кълбото, което се оказа в Евандро. Бразилецът без много да се замисля вкара за 3:1.

До края на мача имаше няколко хубави ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна.

Така в крайна сметка ЦСКА записа победа с 3:1.

В следващия си двубой от efbet Лига "червените" гостуват на Локомотив (Пловдив). Срещата ще се играе на 20 октомври от 17:45 часа.

Състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 2. Стойчо Атанасов, 25. Раул Албентоса (к), 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 3. Жеферсон, 10. Евандро, 7. Денис Давидов, 9. Тони Уот
Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 24. Нуно Томаш, 8. Греъм Кери, 27. Асен Дончев, 11. Андрей Йорданов, 29. Христо Панчев, 4. Емил Ценов
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

Пирин - ЦСКА 1:3
0:1 Евандро (10'), 1:1 Брадли Меледже (21'), 1:2 Гълъбов (30'), 1:3 Евандро (52')