Красимир Анев завърши на шеста позиция в спринта на 10 км при мъжете на световното първенство по летен биатлон на олимпийския център “Раубичи” край Минск в Беларус. По-рано 32-годишният българин стана 9-и в света в суперспринта от шампионата по летния вариант на биатлона.

В спринта на 10 км Анев записа еднакво време с Клемен Бауер (Словения), който завъртя три наказателни обиколки.

Тимофей Лапшин спечели втори златен медал от настоящото първенство. Руснакът, който се състезава за Южна Корея повали 9 от 10 мишени и завърши първи.

Сребърното отличие е за руснака Александър Повърницин, също с една грешка в стрелбата, а на третото място завърши неговият сънародник Едуард Латипов, който сбърка два пъти.

По-рано през деня се проведе и спринтът при девойките, където България имаше две представителки. Милена Тодорова завърши 16-та с четири пропуска, а непосредствено след нея остана Мария Здравкова с три наказателни обиколки.