Катрин Тасева и Боряна Калейн започнаха силно на световното първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан. Двете българки изпълниха композициите си в квалификациите на обръч. Тасева и Калейн бяха в третия поток на първия състезателен ден.

Калейн е временно първа с оценка 21.600 точки (13.300 за трудност и 8.300 за изпълнение) след отлична игра. Тасева получи 20.400 за своето изпълнение (12.500 за трудност и 7.900 за изпълнение).

Надпреварата обаче тепърва започва, като днес грациите ни ще представят композициите си с топка. Във вторник са още финалите на топка, както и тези на обръч.

Квоти за Олимпиадата ще получат първите 16 гимнастички от квалификацията за многобоя.

В отборното класиране България е на четвърто място във временното класиране със сбор от 42.000 точки, като разликата с отбора на Италия, който е временно трети е 0.250 (Италия има сбор след първия ден 42.250 т.). Втори след изиграването на един уред от всички гимнастички е отборът на Израел със сбор от 42.500 т, а очаквано води рускините със сбор от 47.050 т.

Припомняме, че миналата година на световното първенство в София Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн спечелиха сребърен медал в многобоя.