Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Соченият като един от фаворитите за титлата Холандия сензационно загуби от Дания с 0:1 в първи мач от Група „B” на Евро 2012. Единственото и победно попадение за „червения динамит” вкара Михаел Крон Дели (24), а „лалетата” се отчетоха с многобройни пропуски и неточни удари.

Джетро Вилемс започна като титуляр за Холандия и на 18 години и 71 дни постави рекорд за най-млад играч на Европейско първенство, който досега се държеше от Енцо Шифо. Двубоят на стадион „Металист” в Харков започна с натиск на „лалетата”, които окупираха наказателното поле на Дания и отправиха поредица от неточни изстрели, дело на Вилемс, Афелай, Ван Бомел и Робен.

Напълно неочаквано при първата по-опасна атака на „червения динамит” Михаел Крон-Дели (24) нахлу в наказателното поле и вкара между краката на Стекеленбург за 0:1. „Оранжевите” се опитаха до отвърнат, но успяха да нацелят само страничната греда чрез Ариен Робен, който овладя топката след грешка на датския вратар Андерсен.

Две минути преди края на първата част Ван Перси изкочи само срещу Андерсен, но стреля в тялото на вратаря.

След почивката „лалетата” установиха натиск, но дори влизането на Клаас Ян Хунтелаар, Рафаел Ван дер Ваарт и Дирк Каут не успяха да освежат достатъчно играта им. Дания продължи да действа на контраатаки и с дисциплинирана игра в отбрана.

В крайна сметка Холандия не създаде чисто голово положение поне за изравняване на резултата и загуби с 0:1 от „червения динамит” в първия си мач от Група „B”. По-късно в другия мач от групата Германия излиза срещу Португалия в украинския град Лвов.

Най-интересното по минути - ТУК!

0:1 Михаел Крон-Дели (24)

Холандия
: 1.Маартен Стекеленбург, 2.Грегъри Ван дер Вийл, 3.Джони Хейтинга, 13.Рон Влаар, 15.Джетро Вилемс, 6.Марк Ван Бомел, 8.Найджъл Де Йонг (71 - 23.Рафаел Ван дер Ваарт), 10.Уесли Снайдер, 11.Ариен Робен, 20.Ибрахим Афелай (71 - 9.Клаас Ян Хунтелаар), 16.Робин Ван Перси

Дания: 1.Стефан Андерсен, 3.Симон Кяер, 4.Даниел Агер, 5.Симон Поулсен, 6.Ларс Якобсен, 7.Вилиям Квист, 8.Кристиан Ериксен, 21.Ники Зимлинг, 9.Михаел Крон-Дели, 10.Денис Ромедал, 11.Никлас Бендтнер