Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Франция победи съдомакина на Евро 2012 Украйна с 2:0 и с 4 точки оглави временното класиране в Група “D”, като по този начин е само на крачка от класиране за четвъртфиналите. Мачът бе прекратен за около час заради силна буря и гръмотевици, но след подновяването на играта „петлите” подчиниха своя съперник с попадения на Жереми Менез (53) и Йоан Кабай (56).

Двубоят на "Донбас Арена" в Донецк започна под проливен дъжд. Разярилата се буря и опасни гръмотевици няколко минути по-късно принудиха холандския рефер Бьорн Койперс да прекрати срещата за един час. Голяма част от запалянковците напуснаха стадиона, тъй като дори и козирките на „Донбас Арена” не можеха да ги предпазят от проливния летен дъжд.

След подновяването на играта французите започнаха по-активно и в 17-ата минута Жереми Менез отбеляза гол, който обаче бе отменен заради засада на нападателя. До края на полувремето още веднъж Менез бе близо до попадение, но пропусна сам срещу вратаря. Шевченко в 34-тата минута пропусна най-чистото положение за домакините от началото на сблъсъка, след като остана сам срещу Льорис, но стражът парира изстрела му. В 39-ата минута Мексес се извиси с глава след центриране, а Пятов за пореден път се справи отлично на вратата.

„Петлите” започнаха по-активно втората част, но въпреки това отново домакините бяха по-близо до гола след изстрел на Шевченко в 49-ата минута, когато топката премина на сантиметри над вратата. В 53-ата минута Франция поведе в резултата, след като Жереми Менез най-накрая се разписа от близка дистанция за 0:1. Три минути по-късно Карим Бензема направи изключително отиграване, като първо навърза трима украинци, след това пусна пас по конец към Йоан Кабай, който от точката на дузпата опъна мрежата на домакините за втори път - 0:2.

В 65-ата минута преднината на „петлите” можеше да стане класическа, но изстрел на Йоан Кабай прати топката в страничната греда. До края темпото на игра спадна сериозно и мачът просто се доиграваше, като украинците не успяха да създадат шанс дори за почетен гол.

След успеха си Франция излезе начело в Група “D” с 4 точки, докато Украйна остава на второ място във временното класиране с 3 пункта. В последния трети кръг „петлите” се изправят срещу Швеция, а украинците срещат Англия.

Мачът по минути
- ТУК
Програма и класиране на Група "D" - ТУК

Играч на мача - Франк Рибери (Франция)

УкрайнаФранция 0:2
0:1 Жереми Менез (53), 0:2 Йоан Кабай (56)

Украйна12.Андрий Пятов, 2.Евген Селин, 3.Евген Хачериди, 17.Тарас Михалик, 4.Анатоли Тимошчук, 9.Олег Гусев, 18.Сергий Назаренко (60 - 15.Артьом Милевски), 19.Евген Коноплянка, 7.Андрий Шевченко, 10.Андрий Воронин (46 - 22.Марко Девич), 11.Андрий Ярмоленко (68 - 8.Олександър Алиев)

Франция: 1.Юго Льорис, 2.Матийо Дебюши, 4.Адил Рами, 5.Филип Мексес, 22.Гаел Клиши, 6.Йоан Кабай (68 - 17.Ян М'Вила), 7.Франк Рибери, 11.Самир Насри, 14.Жереми Менез (73 - 19.Марвин Мартен), 18.Алу Диара, 10.Карим Бензема (76 - 9.Оливие Жиру)