Италия победи Ейре с 2:0 в последен мач между двата тима от Група „C” и се класира за 1/4-финалите на Евро 2012. Головете за „Скуадра Адзура” отбелязаха Антонио Касано (35) и Марио Балотели (90). В другия мач от групата Испания победи Хърватия с 1:0 и така оглави крайното класиране със 7 точки. Италия остана на втора позиция с 5 пункта. Хърватите отпадат като трети с 4 точки, а Ейре си заминава от Евро 2012 без актив.

Мачът в Познан започна с доста високо темпо, като пще в първите секунди италианците сгрешиха в отбрана и Роби Кийн се озова опасно близо до Буфон, но стражът на Ювентус стигна първи до топката. Постепенно „Скуадра Адзура” взе инициативата наложи натиск, който бе материализиран в 35-ата минута, когато Касано засече топката с глава след центриране от корнер. След това кълбото се удари в страничната греда и топна с целия си обем за голлинията – 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Второто полувреме започна с натиск на Италия, но в 49-а минута Касано пропусна чудесна възможност. В 55-ата минута Гивън спаси шут на Ди Натале. Секунди след това Киелини получи травма и бе принудително заменен от Бонучи. В средата на втората част Ейре се активизира, но не стигна до нищо опасно пред Буфон. В 78-а минута Джиджи спаси своите след изстрел на Кийт Андрюс от фаул. В последната 90-а минута пък влезлият като резерва Марио Балотели вкара великолепен гол със странична ножица след центриране от корнер и разстреля Гивън за крайното 2:0. Така Италия завърши на второ място в групата с 5 точки, а Ейре си тръгва от турнира без точков актив.

Мачът по минути - ТУК
Крайно класиране на Група "C" - ТУК

Играч на мача - Антонио Касано (Италия)

1:0 Антонио Касано (35), 2:0 Марио Балотели (90)

Италия
: 1.Джанлуджи Буфон, 15.Андреа Бардзали, 3.Джорджо Киелини (57 - 19.Леонардо Бонучи), 6.Федерико Балдзарети, 7.Иняцио Абате, 5.Тиаго Мота, 8.Клаудио Маркизио, 16.Даниеле Де Роси, 21.Андреа Пирло, 11.Антонио Ди Натале (75 - 9.Марио Балотели), 10.Антонио Касано (63 - 22.Алесандро Диаманти)

Ейре: 1.Шей Гивън, 2.Шон Сейнт Леджър, 3.Стивън Уорд, 4.Джон О'Шей, 5.Ричард Дън, 6.Глен Уилън, 7.Ейдън Макгийди (65 - 19.Шей Лонг), 8.Кийт Андрюс, 11.Деймиън Дъф, 9.Кевин Дойл, 10.Роби Кийн (86 - 20.Саймън Кокс)