Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Русия записа убедителен успех с 4:1 над Чехия в мач от Група “А" на Евро 2012. Алан Дзагоев вкара два гола за успеха на “сборная". С по едно попадение за руснаците се отличиха Роман Широков и Роман Павлюченко, а Вацлав Пиларж беше точен за чехите.

След кратко начално предимство на Чехия руснаците поведоха в резултата в 15-ата минута. Александър Кержаков с глава засече центриране отдясно на Зирянов, топката се отби от гредата и Алан Дзагоев откри при добавката. Девет минути по-късно Аршавин изведе Роман Широков очи в очи срещу Чех и националът на Русия копна топката над хвърлилия се в краката му чешки вратар.

В началото на второто полувреме Чехия върна едно попадение. Вацлав Пиларж беше изведен зад гърба на защитата от Ярослав Плашил и без затруднение се разписа във вратата на Малафеев. След почивката Александър Кержаков се оличи с няколко пропуска и отстъпи мястото си на Роман Павлюченко.

В 79-ата минута Алан Дзагоев реализира втория си гол в мача. Той прониза Чех със силен и точен удар от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Роман Павлюченко финтира Хюбник в наказателното поле, освободи си пространство и стреля точно в горния десен ъгъл.

Успехът с 4:1 е най-голямата победа на Русия на европейски първенства като самостоятелна държава. Следващият мач на “сборная” е на 12 юни срещу Полша във Варшава. В същия ден Чехия среща Гърция, която в първия мач от Група “А” направи 1:1 с поляците.

Най-интересното от мача по минути - ТУК

Програма и класиране на Група "А" - ТУК

1:0 Алан Дзагоев (15), 2:0 Роман Широков (24), 2:1 Вацлав Пиларж (52), 3:1 Алан Дцагоев (79), 4:1 Роман Павлюченко (82)

Русия: 16.Вячеслав Малафеев, 2.Александър Анюков, 12.Алексей Березуцки, 4.Сергей Игнашевич, 5.Юри Жирков, 6.Роман Широков, 7.Игор Денисов, 8.Константин Зирянов, 17.Алан Дзагоев (85-18.Александър Кокорин), 11.Александър Кержаков (73-14.Роман Павлюченко), 10.Андрей Аршавин

Чехия: 1.Петър Чех, 2.Теодор Гебре Селасие, 5.Роман Хубник, 6.Томаш Сивок, 3.Михал Кадлец, 13.Ярослав Плашил, 19.Петър Ирачек (76-11.Милан Петържела), 14.Вацлав Пиларж, 10.Томаш Росицки, 9.Ян Резек (46-17.Томаш Хюбшман), 15.Милан Барош (86-21.Давид Лафата)