Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Съдомакинът на Евро 2012 Украйна обърна Швеция с 2:1 в среща от първия кръг на Група „D”. Това бе и дебютен мач на украинците на Европейско първенство. Головете за техния успех отбеляза звездата Андрий Шевченко (55, 62), а преди това за „Тре крунур” се бе разписал Златан Ибрахимович (62).

Първото полувреме на „Олимпийския стадион” в Киев предложи на зрителите много борба и малко голови положения пред двете врати. В 39-ата минута Златан Ибрахимович засече с глава центриране отдясно и нацели лявата греда на вратата, пазена от Пятов. Малко след това Коноплянка засече от воле центриране на Хусев, но стреля високо над вратата на шведите.

Веднага след почивката двата тима се развихриха и предложиха истинско шоу. Докато украински играч лежеше контузен на терена, в 52-ата минута Ларсон центрира отдясно към Ким Калстрьом, който продължи към Ибрахимович и последният само чукна топката във вратата за 0:1.

Отговорът на домакините не закъсня и три минути по-късно Ярмоленко центрира отдясно и Андрий Шевченко с глава след летящ плонж изравни за 1:1. В 62-ата минута Украйна стигна и до пълен обрат, след като при заучено центриране от корнер Шевченко отново засече топката на близката греда и я прати в мрежата на Исаксон за 2:1.

Селекционерът на Швеция Ерик Хамрен реагира светкавично и набързо направи и третите си смени, като в игра се появиха Свенсон, Вилхелмсон и Елмандер, който бе най-близо до изравняването. В 90-ата минута той бе изведен от Ибрахимович сам срещу Пятов, но прати топката над вратата. В крайна сметка „Тре крунур” не стигна до нов гол и напълно заслужено домакините стигнаха до първия си успех на европейско първенство.

След победата си Украйна оглави групата с 3 точки, докато второто място си делят Англия и Франция с по една точка, а Швеция е на дъното без точков актив.

Мачът по минути - ТУК
Програма и класиране на Група "D" - ТУК

0:1 Златан Ибрахимович (52), 1:1 Андрий Шевченко (55), 2:1 Андрий Шевченко (62)

Украйна:12.Андрий Пятов, 2.Евген Селин, 3.Евген Хачериди, 17.Тарас Михалик, 4.Анатоли Тимошчук, 9.Олег Гусев, 18.Сергий Назаренко, 19.Евген Коноплянка (90+2 - 22.Марко Девич), 7.Андрий Шевченко (81 - 15.Артьом Милевски), 10.Андрий Воронин, 11.Андрий Ярмоленко

Швеция: 1.Андреас Исаксон, 2.Микаел Лустиг, 3.Олоф Мелберг, 4.Андреас Гранквист, 5.Мартин Олсон, 6.Расмус Елм , 7.Себастиан Ларсон (67 - 21.Кристиан Вилхелмсон), 9.Ким Калстрьом, 20.Ола Тойвонен (64 - 8.Андерс Свенсон), 10.Златан Ибрахимович, 22.Маркус Розенберг (71 - 11.Йохан Елмандер)