Англия изпусна първото място в своята Група „В“ след като направи 0:0 срещу Словакия в последния двубой от тази фаза на Евро 2016. Албионци завършиха втори след Уелс, който победи Русия с 3:0 и си осигуриха място на осминафиналите, докато противниците им ще очакват класирането на другите трети отбори в отделните групи, за да разберат дали продължават напред. Тимът на Рой Ходжсън контролираше изцяло двубоя,  а словаците успяха да се отчетат само с няколко опита да преодолеят Джо Харт и не успяха да притеснят особено албионци.

Англичаните доминираха изцяло през първото полувреме, но малшанс пред гола не им позволи да открият резултата.

Първото по-сериозно положение дойде в 5-ата минута, когато Натаниъл Клайн пусна успореден пас  в наказателното поле, но ударът на Джейми Варди мина над вратата, пазена от Матуш Козачик.

В 17-ата минута Джейми Варди пропусна страхотна ситуация, след като успя да изпревари Мартин Шкъртел, нахлу в наказателното поле и остана очи в очи срещу Козачик, но би в стража на Словакия.

Козачик беше на висота и в 33-ата минута, когато отрази бомбен изстрел на Адам Лалана, който получи топката в наказателното поле след нов пробив на Натаниъл Клайн по десния фланг.

Полувремето завърши с удар на Джордън Хендерсън, който отправи силен изстрел от удобна позиция, но словашки защитник изби удара.

През втората част Словакия погледна по-сериозно към противниковата врата, а неразбирателство между Джо Харт и Крис Смолинг можеше да доведе до гол за тях в 53-ата минута. Роберт Мак обаче не успя да достигне до топката.  В ответната атака Натаниъл Клайн бе изведен в коридор в наказателното поле, но ударът му бе париран от защитник на словаците.

В 61-ата минута влезлият като резерва Деле Али успя да достигне изсипан пас на Джордън Хендерсън, но ударът му бе избит от Мартин Шкъртел точно пред голлинията.

Англия продължи да пресира съперника до края на двубоя, но така и не достигна до чиста позиция, след като добре подредената словашка защита предотвратяваше опасности пред Козачик.

Съперник на англичаните на осминафиналите ще бъде някой измежду отборите на Португалия, Исландия, Унгария или Австрия.

Словакия - Англия 0:0

Словакия: 23.Матуш Козачик, 2.Петер Пекарик, 3.Мартин Шкъртел, 4.Ян Джурица, 15.Томаш Хубочан, 19.Юрай Куцка, 22.Виктор Печовски jalt.jpg (67- smqna.jpg 5. Норберт Гьомбер) , 20.Роберт Мак, 17.Марек Хамшик, 7.Владимир Вайс (78- smqna.jpg 14. Милан Скринияр), 8.Онджей Дуда (57- smqna.jpg 18. Душан Швенто)
Селекционер: Ян Козак

Англия: 1.Джо Харт, 5.Гари Кейхил, 21.Райън Бертран jalt.jpg , 12.Натаниел Клайн, 6.Крис Смолинг, 17.Ерик Дайър, 18.Джак Уилшър (56- smqna.jpg 10. Уейн Рууни), 14.Джордан Хендерсън, 8.Адам Лалана (60- smqna.jpg 20. Деле Али) , 11.Джейми Варди, 15.Даниел Стъридж (76- smqna.jpg 10. 9. Хари Кейн)
Селекционер: Рой Ходжсън

Стадион: "Стад Джофроа Гишар"
Главен съдия: Карлос Веласко Карвайо (Испания)