Фрайбург излъга у дома Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 в последния мач от 11-ия кръг в германската Бундеслига и се изкачи на четвърта позиция, изравнявайки се по точки с шампиона Байерн и РБ Лайпциг, които са на 4 пункта зад лидера Борусия (Мьонхенгладбах).

В 29-ата минута съдията назначи дузпа за гостите. Жонатан Шмит притисна Гонсало Пасиенсия и това даде основание за рефера Феликс Брих да посочи бялата точка. След консултация с ВАР обаче арбитърът отмени дузпата. В края на полувремето Желсон Фернандеш получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко.

Нилс Петерсен (77) вкара единствения гол в мача, а в добавеното време Давид Абрахам също беше изгонен, след като избута треньора на съперника с рамо на земята.

След успеха си Фрайбург е четвърти с 21 точки, колкото имат още РБ Лайпциг и Байерн, изоставащи също на 4 пункта от върха. Айнтрахт е девети със 17 точки.