Байер (Леверкузен) спечели с 2:0 при гостуването си на Волфсбург в мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига и задълбочи кризата на „вълците“, които допуснаха четвърта поредна загуба във всички турнири.

“Аспирините” бяха по-дейни през първото полувреме и заслужено взеха гол преднина, дело на Карим Беларби (25) след центриране на Кевин Фоланд и неуспешна намеса на защитниците. През първата част и двата тима имаха претенции за дузпа, но не получиха такава.

След почивката гостите от Леверкузен продължиха с острите контраатаки, а "вълците" трудно стигаха до наказателното поле на съперника. В самия край Фоланд направи втора асистенция, като този път Паулиньо (90+6) беше точен.

Успехът изкачи „аспирините“ на осма позиция с 18 точки. Волфбург е десети с точка по-малко.

По-рано през деня лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) срази у дома Вердер с 3:1 и дръпна с 4 точки аванс на върха. Рами Бенсабайни (20) и Патрик Херман (22, 59) реализираха головете за домакините, а Леонардо Биутенкурт (90+3) се разписа за гостите Бремен, които са 14-и с 11 точки.