Лидерът Борусия (Мьонхенгладбах) обърна у дома шампиона Байерн и го победи с 2:1 в най-интригуващия сблъсък от 14-ия кръг в германската Бундеслига, запазвайки първата си позиция във временното класиране.

Баварците бяха по-активни през първата част, в която обаче голове не паднаха в нито една от двете врати. Малко след почивката Иван Перишич (49) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Томас Мюлер и те се дръпнаха да бранят преднината си. След час игра левият защитник на домакините Рами Бенсебайни (60) изравни след пас на Йонас Хофман. В добавеното време на срещата отново Рами Бенсебайни (90+2-дузпа) шокира баварците, които завършиха мача в намален състав заради червения картон на Хави Мартинес. Испанецът извърши нарушението за дузпата в края.

След победата си „жребчетата“ остават на върха с 31 точки. Байерн допусна втора поредна и общо четвърта загуба за сезона в елита, изпадайки до шестата позиция с 24 точки.

РазенБалшпорт Лайпциг срази гостуващия Хофенхайм с 3:1 и запази втората си позиция с 30 точки. Тимо Вернер (11, 52-дузпа) на два пъти и Марсел Забитцер (83) се разписаха за „червените бикове“, а босненецът Ермин Бичакчич (89) бе точен за гостите, които са осми с 21 точки.

Борусия (Дортмунд) разби у дома регионалния съперник Фортуна (Дюселдорф) с 5:0 и записа втора поредна победа, изкачвайки се на третата позиция с 26 точки. Марко Ройс (42, 70), Торган Азар (58) и Джейдън Санчо (63 ,74) вкараха головете за успеха на вестфалци. Тимът от Дюселдорф е 16-и с 12 точки.

Фрайбург излъга гостуващия Волфсбург с 1:0 и задмина Байерн, заемайки вече пето място с 25 точки. Джонатан Шмид (85) реализира победния гол за брайзгауци, а „вълците“ допуснаха четвърта загуба за сезона и остават девети с 20 точки.

Аугсбург обърна Майнц 05 с 2:1 на свой терен и се изкачи на 11-а позиция със 17 точки. Левин Йоцтунали (15) даде аванс на „червените“, които са 13-и с 15 точки, но Марко Рихтер (41) и асистиралият му Флориан Нидерлехнер (65) донесоха трите точки за тима от Бавария.