Айнтрахт (Франкфурт) разби гостуващия Байер (Леверкузен) с класиката 3:0 в първия мач от осмия кръг на германската Бундеслига след паузата за националните отбори.

Гонсало Пасиенсия (4, 16-дузпа) даде сериозен аванс на домакините още през първата част, а след почивката Бас Дост (80) оформи крайния резултат след асистенция на Костич. „Аспирините“ имаха превъзходство по отношение владението на топката и точните удари, но така и не успяха да реализират някое от положенията си пред вратата на домакините.

След четвъртия си шампионатен успех за сезона „орлите“ полетяха смело към върха, доближавайки първата позиция на 2 точки преди останалите срещи от кръга. Те задминаха Леверкузен на седмата позиция с 14 точки и по-добра голова разлика от „аспирините“.