РазенБалшпорт Лайпциг завърши 1:1 у дома с шампиона Байерн в дербито на четвъртия кръг и се върна на върха във временното класиране на германската Бундеслига.

Гостите поведоха още в 3-ата минута, когато голмайсторът им Роберт Левандовски се разписа след асистенция на Томас Мюлер. „Червените бикове“ обаче не се огънаха и успяха да изравнят в третата минута от добавеното време на първата част, когато Емил Форсберг реализира дузпа за 1:1.

След почивката и двата тима имаха своите възможности да стигнат до победата и трите точки, но в крайна сметка до ново попадение не се стигна и поделиха само по точка. Тя обаче бе достатъчна на тимът от Лайпциг да се върне на върха с общо 10 точки. Байерн остана трети с 8 точки и на една зад втория Борусия (Дортмунд).