Реал Сосиедад обърна гостуващия Бетис и го срази с 3:1 в мач от деветия кръг на Примера дивисион, измествайки Атлетико (Мадрид) от четвъртата позиция.

Лорен Морон (12) откри за гостите от Севиля, но Хави Гарсия си вкара автогол в 21-ата минута, а Вилиан Жозе (36) и Порту (58) донесоха трите точки за баските от Сан Себастиан. Десет минути след третия гол за домакините ветеранът от Бетис Хоакин завъртя топката от пряк свободен удар, тя прехвърли вратаря и срещна напречната греда. Гредата спря и Кристиан Тейо в 74-ата минута да вкара за гостите.

След успеха си Реал Сосиедад събра 16 точки и заради по-добрата си голова разлика изпревари Атлетико (Мадрид) на четвърто място. Бетис е в опасната зона, на 18-а позиция с 9 точки.