Испанският шампион Барселона записа доста убедителен успех в Примера, побеждавайки Севиля с 4:0 в дербито от 8-ия кръг на първенството.

Победата дойде благодарение на головете на Луис Суарес (27'), Артуро Видал (32'), Осман Дембеле (35') и Лео Меси (78').

Трите точки пък изкачиха каталунците на второто място, като те притежават вече актив от 16 точки срещу 18 за лидера Реал (Мадрид). Атлетико пък е трети с 15 пункта.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Днешното дерби не предвещаваше подобен развой и в първите 25 минути андалусийците стояха повече от добре на "Камп Ноу". За тяхно съжаление обаче се образува "малка вихрушка" от 27-ата до 35-ата минута, благодарение на която домакините отбелязаха цели три попадения.

Първо Суарес вкара великолепен гол с ножица, а след това неговите колеги Видал и Дембеле оформиха класическия резултат за първото полувреме.

Втората част бе доста по-лека за каталунците и те не се затрудниха да задържат резултата, а и да го увеличат. Меси вкара великолепен гол от пряк свободен удар в 78-ата минута, оформяйки крайното 4:0.

В самия край на мача пък Роналд Араухо получи директен червен картон, а вследствие на протести и Осман Дембеле видя същия цвят картон и така Барселона доигра последните няколко минути с двама души по-малко.