Севиля ликува в градското дерби срещу Бетис, печелейки с 2:1 на стадиона на съперника в мача им от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Лукас Окампос (13) изведе гостите напред в резултата, а в самия край на първата част Лорен Морон (45) изравни за Бетис след асистенция на Емерсон.

След почивката холандският национал Люк де Йонг (55) реализира победния гол за Севиля, възползвайки се от подаване на Евер Банега. Домакините опитаха всичко по силите си отново да изравнят, но не успяха да го направят до края на мача.

С този успех Севиля се изкачи на четвърта позиция с 24 точки и е само на една зад Барселона и Реал (Мадрид). Андалусци отстъпват само по голова разлика на третия Атлетико. Бетис е 17-и с 13 точки.